Obálka audioknihy Odvážna Kristína

Vydavatel: A.L.I.
Vydáno: 2013

Odvážna Kristína
V ďalekej krajine žila kedysi chudobná starenka, ktorá tak veľmi túžila po dieťatku, až sa nad ňou zľutovala matka Zem a oživila dievčatko, ktoré si starenka vyrobila z hliny. Starká ju nazvala Kristína. Kristína bola mocná ako zem sama a v odvahe sa mohla rovnať s hociktorým rytierom. Nečudo, že sa postavila na odpor aj krutému tyranskému kráľovi...

Účinkujú :
Starenka: Viera Strnisková
Kráľ: Ivan Letko
Pobočník: Karol Čálik

Zakliate mesto
Pokračovanie rozprávočky o odvážnej dievčine z hliny vás zavedie na miesta, o akých sa vám ani len nesnívalo. Na krídlach orlíka - tátošíka, Kristíninho verného pomocníka si spolu s ňou zaletíte do kráľovského zámku, do oblaku, ktorý skrýva zakliate mesto i na morské dno!

Účinkujú:
Čarodejník: Ivo Gogál
Rytier: René Jankovič
Kňažná: Oľga Belešová

Sluha Matúš
Príbeh o sluhovi s dobrým srdcom a bystrým umom, ktorý pre splnenie svojich sľubov podstúpi čokoľvek. Či sa mu podarí získať pre knieža ruku odvážnej Kristíny a komu budú napokon vyhrávať svadobné zvony, dozviete sa v tejto rozprávke.

Účinkujú:
Matúš: Vladimír Kobielsky
Knieža: Martin Kaprálik
Šafár: Dušan Tarageľ
Muž: Tibor Frlajs
Ďalej účinkujú: Andrej Palko, Tomáš Porubský, Júlia Horváthová

Odvážna Kristína - audiokniha obsahuje tri rozprávky, ktoré napísala Jana Kákošová.