Obálka audioknihy Makléř

Interpret: Jan Kolařík
Vydavatel: Bizbooks
Vydáno: 2019

Obyčejný mladík z Valašska, který od dětství snil o úspěchu, se po vysoké škole rychle šplhá na vrchol v prestižní burzovní firmě. Proniká však do prostředí, kterému vládne strach, stres, chamtivost a kde jediným měřítkem jsou peníze. Odhalte praktiky i vztahy burzovního světa a začtěte se do příběhu o českých "vlcích z Wall Street" s napínavou krimi zápletkou.

V krátké a úderné audioknize s krimi zápletkou těží autor z detailní znalosti prostředí, neboť dlouhá léta pracoval u největšího obchodníka s cennými papíry v ČR. Podává autentický a velmi zajímavý pohled do nitra dění na pražské burze.

Makléř se nezaměřuje na odborné detaily, ale spíše na příběh a vztahová témata, je proto dobře přístupný i širší veřejnosti. Burzovní dění funguje hlavně jako zajímavá a pro část čtenářů exotická kulisa.

MARTIN KODÝDEK:
Po absolvování oboru Finance na VŠE nastoupil Martin Kodýdek do investiční banky Patria Finance, ve které strávil na různých obchodních a manažerských pozicích patnáct let (1997-2012). Téměř po celou tuto dobu byla Patria největší a nejúspěšnější makléřskou firmou v ČR. V roce 2012 odešel z pozice obchodního ředitele na „volnou nohu“.

Byl konzultantem Michala Viewegha v otázkách burzovní problematiky při psaní románu Mafie v Praze (Druhé město, 2011), kde hlavní postavou je makléřka. Tehdy se také zrodila první myšlenka na vlastní knihu.

V letech 2011-2013 psal pro odborný server sloupky mj. poukazující na nešvary finančních trhů pod pseudonymem Anonymní investor. Nejúspěšnější komentáře měly desítky tisíc zhlédnutí.

Makléř je první audiokniha z prostředí pražské burzy. Jejím autorem je Martin Kodýdek. Čte Jan Kolařík.