Svědectví o životě v KLDR

Nina Špitálníková

Délka: 5 h 52 min
Interpret: Milena Steinmasslová
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 331 MB

AUDIOKNIHA ROKU 2021 v kategorii MLUVENÉ SLOVO MIMO KATEGORIE

Všechno, co jste chtěli vědět o životě v KLDR (a totalitě vůbec), ale báli jste se zeptat…

Z několika desítek rozhovorů, jež pořídila s uprchlíky ze Severní Koreje, vybrala česká koreanistka sedm, které nejvýmluvněji zachycují různé aspekty každodenního života v nejuzavřenější zemi světa. A role tazatelky se Nina Špitálníková zhostila také při nahrávání audioknižní verze svého díla.

Mezi vybranými respondenty,ztvárněnými sedmičlenným hereckým ansámblem, najdeme vysokoškolskou studentku i důchodkyni, šmelináře i feministku – ti všichni se empatické tazatelce svěřili se svými zážitky, vzpomínkami, pocity a obavami, při jejichž poslechu našinec jen nevěřícně kroutí hlavou. Poměry v KLDR totiž překonávají i ty nejdivočejší dystopické vize a nejhrůznější na jejich líčení je právě fakt, že nemáme co do činění s fikcí, ale s děsivou realitou 21. století.

Kniha přinášející vzácná svědectví lidí uprchnuvších z područí severokorejského režimu získala v roce 2021 cenu Magnesia Litera za publicistiku.

NINA ŠPITÁLNÍKOVÁ
Absolventka koreanistiky na FF UK v Praze se již od počátku studia odborně věnuje severokorejské propagandě, kultu osobnosti Kim Il-sŏnga a každodennímu životu v KLDR. Své poznatky ze dvou studijních pobytů v Severní Koreji publikovala v knize Na studiích v KLDR: Mezi dvěma Kimy (2017). Teprve několik let po svém návratu začala sbírat příběhy lidí, kteří odtamtud uprchli. Sedm z těchto rozhovorů nakonec zařadila do knihy Svědectví o životě v KLDR (2020), která jí v roce 2021 vynesla cenu Magnesia Litera za publicistiku. Coby aktivistka zabývající se mimo jiné tématy genderové nerovnosti a samoživitelství byla v letech 2019 a 2020 nominována na Cenu Františky Plamínkové v kategorii osobnost roku. V současnosti působí jako dramaturgyně a produkční v pražském multikulturním centru Crossclub a je posluchačkou oboru Orální historie – soudobé dějiny na FHS UK.

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2021. Všechna práva vyhrazena.

Audiokniha Svědectví o životě v KLDR. Autorka Nina Špitálníková, čte Milena Steinmasslová, Vladimír Javorský, Alexej Pyško a další.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky