Obálka audioknihy Tyhle fragmenty

Interpret: Dana Černá
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021

Mimořáná vícehlasá četba pro 18 interpretů. Hořkosladká povídková sbírka Biancy Bellové, autorky oceňované novely Jezero. Každá situace může být přelomová…

„Existujou na to výzkumy a psychoterapeuti si na tom postavili profesi. Je jedno, co v životě děláte, ale vždycky se ze všeho nejvíc snažíte zavděčit rodičům.“

Většina z povídek – fragmentů byla publikována samostatně v tištěných médiích, nebo adaptována pro rozhlas. 18 příběhů a každý jiný, dívka na koupališti zažije přelomovou situaci, tajemné setkání přes Tinder, smrt dobrého přítele, poslední literární festival, bilanční rozhovor v pečovatelském domě, vzpomínky hrázného v Sudetech na ztracenou dívku… Existenciální etudy s nostalgií, melancholií i nadějí.

Obsahuje povídky: Tyhle fragmenty; Čestný profesor; Samozřejmě že se podívala; Interview; Žižkov, Žižkov; Delirium; U jezu; Můra; Prší, Vivien; Chobotnice; Konec sezóny; Hrázný; Divný sen; Poslední rozloučení; Došlo ke vzájemnému kulturnímu obohacení; Narozeniny; V pěti; Pro otce.

BIANCA BELLOVÁ
Česká spisovatelka, překladatelka a tlumočnice s bulharskými předky. Po prvotině Sentimentální román (2009) vydala knihy Mrtvý muž (2011) a Celý den se nic nestane (2013). Její novela Jezero zvítězila v prestižní soutěži Magnesia Litera 2017, získala Cenu Evropské unie za literaturu a Studentskou cenu Česká kniha. Manželem Biancy Bellové je Adrian T. Bell, zpěvák kapely The Prostitutes.

Nahrávka vznikla podle knihy Biancy Bellové Tyhle fragmenty, vydané nakladatelstvím HOST v roce 2021. Copyright © Bianca Bellová, 2021. Čtou Dana Černá, Miroslav Černý, Tomáš Černý, Martin Finger, Petr Gojda, Marek Holý, Zbyšek Horák, Klára Oltová, Martin Preiss, Pavla Rychlá – Vojáčková, Matouš Ruml, Pavel Soukup, Jan Šťastný, Jana Štvrtecká, Radek Valenta, Jan Vlasák, Jan Vondráček, Tomáš Voženílek. Režie, zvuk, hudba Soundguru. Vyrobilo Soundguru. Technická redakce Jan „Raveboy“ Němec. Design obálky © Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.