Obálka audioknihy Dvojčata a kapradí

Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2024
Série: Kroniky Nezmapovaných království díl 2

Máte rádi své sourozence? Dvojčata Foxana a Fixl jsou spíš nepřátelé, než kamarádi. Soupeří, kdo přijde s geniálním obchodním plánem, zdědí rodinný majetek a vyhne se vyhnanství mezi tučňáky. Jenže potom se nečekaně ocitnou v kouzelném království Praleskáp a začnou zjišťovat, že sucho, které dlouhé měsíce sužuje svět, asi nějak souvisí s harpyjí Morgou a její nezřízenou touhou po moci. A také že na světě jsou i důležitější věci než peníze a ostré lokty. Dobrodružná výprava je zavede do světélkující džungle plné zlatých panterů, oblizní, svištiperů a zakletých chrámů. Dokážou pro jednou spolupracovat a porazit Morgu i s její černou magií?

ABI ELPHINSTONEOVÁ
Abi Elphinstoneová vyrůstala ve Skotsku a většinu svého dětství strávila tím, že si stavěla bunkry, schovávala se na stromech a nespoutaně pobíhala po horských údolích. Poté, co byla ze svého stromového bunkru vylákána, studovala angličtinu na Bristolské univerzitě a potom pracovala jako učitelka v Africe, Berkshiru a Londýně. Kromě Kroniky Nezmapovaných království je například také autorkou knih Sky Song (Nebeská píseň) a The Dreamsnatcher Trilogy (Zloději snů), které v češtině zatím nevyšly. Když zrovna nepíše, dobrovolničí pro charitativní organizaci Beanstalk, beseduje na školách, cestuje po světě a od polárního kruhu až k horám Mongolska vyhlíží nové příběhy.

DAVID NOVOTNÝ
Jako herec začínal v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. V letech 1998–2016 byl členem souboru Dejvického divadla (Cena Alfreda Radoka 2010). Je jedním z nejobsazovanějších herců své generace, výrazné role měl ve filmech Non Plus Ultras, Pravidla lži, O rodičích a dětech, Hodinový manžel, Miss Hanoi a Případ mrtvého nebožtíka. Diváci ho dále znají např. ze snímků Tmavomodrý svět, Karamazovi, Křídla Vánoc, Díra u Hanušovic, Hastrman, Vlastníci, z trilogie Zahradnictví i z TV seriálů: nejnověji díky komediální mepopeji Špunti na cestě, krimi Místo zločinu České Budějovice a dvěma řadám rodičovského dramatu Kukačky. Soustavně se věnuje dabingu i čtení audioknih.

Abi Elphinstoneová: Kroniky Nezmapovaných království 2: Dvojčata a kapradí | Překlad Vratislav Kadlec | Čte David Novotný | Režie Jitka Škápíková | Zvuk, střih a mastering Karolína Škápíková | Hudba Bohumil Kalina | Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ | Grafiku podle původní knižní obálky adaptovala Yvone Baalbaki | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v lednu 2024

Nahrávka vznikla podle knižní předlohy:
JUNGLEDROP Text Copyright © 2020 Abi Elphinstone | Illustrations Copyright © George Ermos | Logo Copyright © Patrick Knowles | Published by arrangement with Simon & Schuster UK Ltd 1st Floor, 222 Gray’s Inn Road, London, WC1X 8HB A CBS Company | Translation © Vratislav Kadlec, 2023 | Vydala Euromedia Group, a. s., v edici Pikola, v roce 2024

Audiokniha Dvojčata a kapradí, autorka Abi Elphinstoneová, čte David Novotný.

Série Kroniky Nezmapovaných království

Obálka audioknihy Kašpar a půlnocové