Obálka audioknihy Šťastné a hrůzostrašné

Interpret: Ondřej Brousek
Vydavatel: Malvern, Radioservis
Vydáno: 2023

Vánoční čas je jako stvořený pro vyprávění tajemných a strašidelných příběhů, byť v našich končinách tato tradice nikdy nebyla tak silná jako v anglicky mluvících zemích, zejména ve viktoriánské Anglii, kde zájem o onen svět i strašidelné povídky zažil nebývalý rozkvět.

Věříme, že i přes věkovitost některých povídek, které občas spíše pobaví, než vyděsí, je výsledkem zajímavá a především rozmanitá vánoční antologie, která nabídne klasické duchařské historky, příběhy mysteriózní, ale ve výsledku nikterak nadpřirozené, i povídky balancující na hranici obou světů. Teď už je ovšem nejvyšší čas zajistit okna před dujícím větrem, nachystat záložní svíčku, kdyby ta první vypověděla službu, a pustit se do poslouchání. A rada na závěr: Pozor na to, co se o Vánocích skrývá ve stínech! i když často je možná lepší to nevědět.

Obsah:
Algernon Blackwood: Cestovní vak (1908)
Charlotte Riddellová: Podivná vánoční hra (1867/8)
Sir Andrew Caldecott: Vánoční shledání (1947)
John Berwick Harwood: Pravdivý příběh hrůzy (1861)
William Wilthew Fenn: Ocelové zrcadlo aneb vánoční sen (1867)
Eliza Lynnová Lintonová: Štědrý večer v domě na pobřeží (1870)