Obálka audioknihy Těla

Interpret: Helena Čermáková
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2023

MATKY A DCERY. JEJICH TĚLA, JEJICH POUTO, JEJICH ROZEPŘE, JEJICH STRACHY.

Ovdovělá šedesátnice Marie, která žije v nájmu a přivydělává si hlídáním dětí, vdává svou dospělou dceru Rózu. Ve chvíli, kdy ji po obřadu popřeje hodně štěstí, cítí, že o ni nadobro přišla. Důchodový věk, nedostatek peněz a pocit, že se stává neviditelnou, ji nutí hledat cesty, jak brát samu sebe zase vážně. Róza se připravuje na vlastní mateřskou roli a zároveň objevuje, že svým blízkým porozumíme teprve tehdy, když o nich začneme vyprávět.

KLÁRA VLASÁKOVÁ
Prozaička, dramaturgyně a publicistka, píše filmové a komiksové scénáře, rozhlasové hry a je také autorkou podcastové série Neklid. Spolupracuje s Českou televizí, Českým rozhlasem nebo Salonem Práva. Za debutový román Praskliny (2020) byla nominovaná na Cenu Jiřího Ortena, s výtvarnicí Juliánou Chomovou vydala téhož roku v nakladatelství Lipnik komiks Spiritistky. V roce 2022 měl premiéru film režisérky Cristiny Groșan Běžná selhání, k němuž napsala scénář.

HELENA ČERMÁKOVÁ
Po studiích herectví na JAMU nastoupila do Městského divadla Zlín. Nastudovala v něm desítky rolí, a to jak dramatických, tak komediálních i hudebních v představeních jako například Žítkovské bohyně, Oresteia, Její Pastorkyňa, Júdit (získala Cenu Thálie, 1999), nebo Smrt Hippodamie. Hostovala také v divadlech jako Národní divadlo Brno, Divadlo v Dlouhé, HaDivadlo a Švandovo divadlo. Mimo divadlo se objevila ve filmu Archa pro Vojtu a seriálech Ranč u Zelené sedmy, Četnické humoresky. Pravidelně spolupracuje s rozhlasem a věnuje se načítání audioknih.

ANITA KRAUSOVÁ
Narodila se v Trutnově a po maturitě na místním gymnáziu byla v roce 2005 přijata na Divadelní Akademii múzických umění. Během studia na DAMU absolvovala stáž na Hochschule für Schauspielkunst Ernst Busch. Po absolutoriu působila v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Od roku 2014 velmi intenzivně spolupracuje s řadou především alternativních scén. Je zakládající členkou divadelní skupiny Kolonie, s níž se účastnila i umělecké stáže v norském Hammerfestu. Hostovala v roli Cizí princezny v hudebním nastudování Malé mořské víly H. Ch. Andersena na scéně Theater Bremen. Diváci ji mohou znát z televize a filmu (série Pustina, seriál Rapl II, Vodník nebo Bez vědomí). Pravidelně spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem.

Klára Vlasáková: Těla | Čte Helena Čermáková, Anita Krausová | Režie Alexandra Bauerová | Zvuk, střih a mastering Vladimír Srb | Hudba Ivan Acher | Natočeno ve studiu MIXING.TODAY | Grafický design pro CD navrhla a vytvořila Nikola Janíčková (Také Take Take) | Produkce Petra Kinclová | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v říjnu 2023

Těla © Klára Vlasáková, 2023 | Graphic design © Nikola Janíčková, 2023 | Kniha vznikla za podpory Českého literárního centra (sekce Moravské zemské knihovny v Brně) | All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s. – v edici Listen, 2023

Audiokniha Těla, autorka Klára Vlasáková, čtou Helena Čermáková a Anita Krausová.