Příběhy Petra Šabacha

Délka: 1 h 19 min
Interpret: Zdeněk Svěrák
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2012
Typ souboru: MP3
Velikost: 74 MB

Příběhy Petra Šabacha – audiokniha obsahuje texty spisovatele Petra Šabacha, které jsou předčítány známými herci, mezi něž patří Zdeněk Svěrák, Jaromír Hanzlík, Martin Dejdar a další. Jedná se o audioknihu, jejíž výdělek jde na dobročinné účely.

"Několik herců usedlo před mikrofon Českého rozhlasu, aby bez nároku na honorář přečetlo texty spisovatele Petra Šabacha. Vedla je k tomu užitečná snaha: výtěžkem z prodeje této nahrávky přispět Centru Paraple, dlouholetému útočišti našich spoluobčanů na vozíku. Když si přečtete seznam účinkujících pánů, zjistíte, že jsou spřízněni nejen touto dobrou vůlí, ale i jinak, totiž humorem. Vybavíte-li si některou z jejich rolí, dáte mi za pravdu. Také proto jsme sáhli po tvorbě Petra Šabacha, jehož prózy jsou humorem nasyceny do té míry, že se nejednou staly podkladem pro filmové komedie Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Volili jsme tuto výsostnou současnou slovesnost i proto, že k atmosféře Centra Paraple duchovně patří. Humor, někdy i blahodárně černý, je v tomto zařízení brán jako léčebný prostředek. A tak vidíte, že tento kompaktní disk je kompaktní po všech stránkách."... Zdeněk Svěrák

Obsah:
1. S jedním uchem naveselo (z knihy Miluj mě víc) - čte Zdeněk Svěrák
2. Jugo (z knihy Jak potopit Austrálii) - čte Martin Dejdar
3. Dobře zašitej Frajer (z knihy Jak potopit Austrálii) - čte Bolek Polívka
4. Balada štědrovečerní (z knihy Jak potopit Austrálii) - čte Ondřej Vetchý
5. Sázka (z knihy Hovno hoří) - čte Jaromír Hanzlík
6. Jak potopit Austrálii (z knihy Jak potopit Austrálii) - čte Jiří Lábus.

Zakoupením tohoto dobročinného titulu přispíváte na Centrum Paraple. Přispět však můžete také odesláním roční dárcovské SMS ve tvaru DMS ROK PARAPLE na číslo 87 777. Tato jednorázová SMS stojí 30 Kč, Centrum Paraple získá 27 Kč. Při zadání roční DMS přispíváte každý měsíc částkou 30 Kč. Centrum Paraple získá 27 Kč.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma