Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Uč jako umělec

Uč jako umělec

Robert Čapek

Délka: 4 h 18 min
Interpret: Ondřej Novák
Vydavatel: Jan Melvil Publishing
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 243 MB

Co takhle proměnit školní třídu v dílnu plnou radosti a spojit vzdělávání s pozitivními emocemi? Kdo to může udělat? Zejména vy, učitelé, a dokonce i vy, rodiče! O reformě školství se bude debatovat ještě roky, ale do moderní výuky se můžete pustit i bez ní. Třeba hned zítra. Nastal čas, abyste začali učit jako umělci!

Zkoušení u tabule? Ztráta času... Monotónní výklad? Nuda, která se do paměti neuloží... Biflování? Otrava... Tomu všemu odzvonilo!

O AUDIOKNIZE
Frontální výuka, náročná domácí příprava a hodnocení dané průměrem známek nemají podle autora v českém školství místo.

Nejvíce se dítě či žák naučí při tzv. činnostním učení, tedy ve chvíli, kdy si poznatky a zkušenosti osvojuje vlastní cestou. Z toho by měl vycházet i učitel či rodič, který může používat pro podporu odlišných stylů žáků řadu různých metod, od týmové spolupráce až po velmi efektivní vzájemné učení. Nikdy by naopak neměl žáky či děti srovnávat mezi sebou nebo jim dávat špatné známky.

Učitel, psycholog a didaktik Robert Čapek vám ukáže, jak žáky přitáhnout k vašemu oboru a probudit v nich nadšené přírodovědce, budoucí novináře nebo kreativní architekty. Protože moderní učitel není ve škole proto, aby naučil „látku“, je v ní proto, aby si jeho žáci hráli, tvořili a objevovali. A díky tomu se vzdělávali, aniž by je škola unudila k smrti.

V knize najdete spoustu konkrétních tipů a postupů, založených na vědeckých poznatcích i praktických zkušenostech ze škol, kde už moderní výukové metody běžně používají.

Inspirací je i pro rodiče, kteří váhají, kterou školu svým dětem vybrat a co od vybrané instituce můžou očekávat. V knize se autor věnuje i tématu domácí výuky a výuky na dálku.

V KNIZE SE MIMO JINÉ DOZVÍTE
- Jak ve třídě i mimo ni vytvořit stav flow, kdy se děti a žáci ponoří do učení s maximálním soustředěním.
- Že k seznámení se s řeckými a římskými bohy je možné použít Instagram.
- Jak si v chemii zahrát bingo s tabulkou prvků.
- Že aktivit za pololetí lze učinit desítky, aniž byste výukové metody opakovali.
- Jak jednoduše otestovat, nakolik je vaše výuka kvalitní, a změnit její slabá místa.
- Proč s moderním přístupem připravíte žáky na přijímačky lépe než frontální výukou.
- Jak nevyhořet a učit moderně, v prostředí tradiční školy i doma.

ROBERT ČAPEK
(* 1967), učitel, psycholog a didaktik, vyučoval postupně na všech typech škol, od zvláštní po vysokou. V současné době se věnuje postgraduálnímu vzdělávání pedagogických pracovníků, vede semináře na školách, přednáší na konferencích a tvoří sérii moderních učebnic. O nových pedagogických metodách píše kromě knih také blog a spravuje facebookovou stránku Líný učitel.

Uč jako umělec – Malá (audio)kniha o velkých vzdělávacích myšlenkách. Autor Robert Čapek, čte Ondřej Novák.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma