Obálka audioknihy Anonymní alkoholici

Interpret: Anonymní alkoholici
Vydavatel: Sdružení pro všeobecné služby AA v ČR
Vydáno: 2022

V USA známý jako Velká kniha (The Big Book, v ČR jako Modrá kniha). Základní text společenství Anonymních alkoholiků, který v roce 1939 s pomocí více než sta prvních členů sepsal Bill W, jeden ze dvou „otců zakladatelů“ (spolu s Dr. Bobem). Jeho cílem bylo vysvětlit, jak se lze uzdravit z této vážné nemoci. Poprvé se zde objevila metoda dvanácti kroků, kterou se úspěšně léčí různé závislosti, nejen ta na alkoholu. Jde o jeden z nejprodávanějších titulů všech dob (v roce 2011 bylo evidováno 30 milionů prodaných výtisků). Objevuje se i v prestižním seznamu 100 nejlepších a nejvlivnějších knih časopisu Time. Americký kongres Modrou knihu označil za jednu z 88, které výrazně ovlivnily dnešní tvář USA.

O autorovi: V roce 1939 sepsal Bill W, jeden ze dvou „otců zakladatelů“ (spolu s Dr. Bobem) s pomocí více než sta prvních členů Anonymních alkoholiků.

Audiokniha Anonymní alkoholici: příběh o uzdravení z alkoholismu.