Obálka audioknihy Nestydaté plavky

Interpret: Petr Jeništa
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2020

DŮLEŽITÝ JE ZÁPAL PRO VĚC. ZVLÁŠŤ SE ZAPÁLENÝMI LÝTKY!

Po absolutoriu prestižní univerzity hodlá pohledný mladík Colm Moran s investiční pomocí svého bohatého otce začít závratnou kariéru hollywoodského producenta. Pan Moran starší má ale se synem jiné plány: než mu bude ochotný půjčit své peníze, musí mu potomek dokázat, jaké má podnikatelské vlohy. Přiměje ho proto převzít rodinnou firmu na výrobu nadměrných plavek na maloměstském zapadákově. Naštěstí i tam žijí pěkné, i když velmi počestné dívky. Mladý manažer se pouští do modernizace provozu a společně s kamarády zkouší prorazit s miniaturním dvojdílným koupacím úborem značky Drzé bikiny.

Podaří se mu v zastydlém roce 1957, kdy jsou Twiggy, hipíci a Beatles hudbou budoucnosti, uchvátit trh stylovými plavkami a přesvědčit nádhernou kuchařku a hospodyni Jean, že je pro ni ten pravý?

C. D(OUGLAS) PAYNE
Americký humorista přišel na svět v Akronu ve státě Ohio a nyní žije v severní Kalifornii. Vystudoval historii na Harvardu (1971) a poté se pokoušel přijít životu na kloub v nejméně padesáti zaměstnáních: od novinového redaktora a reklamního kreativce přes údržbáře přívěsů až po výrobce nábytku a návrháře hraček. Psaní se věnuje od čtyř let a tato činnost mu údajně nikdy nečinila obtíže, kdežto přimět vydavatele, aby jeho knihy vytiskli, svázali a zaplatili mu honorář, je prý už pořádná svízel. Celosvětového úspěchu dosáhl deníkovou sérií pro teenagery a další mírně pokročilé Mládí v hajzlu (1993–2020; zfilmováno 2009).

PETR JENIŠTA
Absolvent Pražské konzervatoře působil zprvu v Divadle F. X. Šaldy v rodném Liberci, v hradeckém Klicperově divadle a také na elitních brněnských scénách (Husa na provázku, HaDivadlo, ND Brno). Od roku 2013 je ve stálém angažmá v Divadle Na zábradlí. Filmové a televizní diváky zaujal rolemi ve snímcích Nuda v Brně (2003), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005), Kuličky (2008), Proměny (2009), Příběh kmotra (2013), Hlas pro římského krále (2016) anebo v seriálech Život a doba soudce A. K. (2014), Já, Mattoni (2016) a Bohéma (2017).