Délka: 1 h 18 min
Interpret: Martha Issová
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2012
Typ souboru: MP3
Velikost: 73 MB

Skříň - audiokniha obsahuje 3 povídky nejčtenější polské autorky – Olgy Tokarczukové. Čte Martha Issová.

Vyprávění plné magie a poezie nás přenáší do nezvyklých světů, kde fantazie sousedí s mýty a předměty mají vlastní život. Soubor tří povídek, které u nás vycházejí poprvé a pouze v podobě audioknihy. Nahrávka obsahuje povídky Skříň, Deus ex a Čísla.

Olga Tokarczuková (1962) je dlouhodobě nejčtenější současnou polskou autorkou. Vystudovala psychologii na Varšavské univerzitě. Pracovala jako psychoterapeutka ve Walbrzychu. Její první román Cesta lidí Knihy (1993) jí vedle ceny Polského sdružení vydavatelů knih získal také početnou čtenářskou obec. Největší úspěch měl její román Pravěk a jiné časy (1996), za který byla oceněna prestižní cenou Kościelskich nebo oceněním čtenářů v rámci ceny Nike, kterým byl oceněn i její další román Denní dům, noční dům (1998). Kromě povídek Szafa (Skříň, 1997) publikovala také jinou sbírku povídek Hra na spoustu bubínků (2001). Její zatím poslední román se jmenuje Běguni a u nás vyšel v roce 2008. Vyučuje tvůrčí psaní na Opolské univerzitě. Bydlí v Sudetech.

Martha Issová (1981) studovala hereckou konzervatoř a i když ji nedokončila, patří k největším talentům současného českého divadla i filmu. Je dcerou herečky Lenky Termerové a režiséra syrského původu Morice Issy. Působila v divadle Na Fidlovačce, v Divadle v Řeznické, Černá labuť a nyní je ve stálém angažmá Dejvického Divadla, kde hraje například v inscenacích „Spřízněni volbou“ nebo „Černá díra“. Hrála ve filmu Alice Nellis Tajnosti nebo ve filmu Michaely Pavlátové Děti noci, za který získala cenu na MFF Karlovy Vary. Velkou roli měla v seriálu Karla Smyczka Dobrá čtvrť a v současné době začíná také objevovat krásu a taje rozhlasové práce.

Obsah:
1. Úvod
2. Skříň
3. Deus Ex
4. Čísla – 1. část
5. Čísla – 2. část
6. Čísla – 3. část
7. Čísla – 4. část
8. Čísla – 5. část

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma