Obálka audioknihy Citadela

Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia, Vyšehrad
Vydáno: 2019
Velikost: 1.44 GB

„Nazývám zrádcem a zbabělcem každého, kdo si naříká na cizí chyby nebo na sílu nepřítele.“ Ale nikdo mu nerozuměl. Snad každý dospělý zná Exupéryho Malého Prince. Toto je ale také velice výjimečná kniha plná básnických meditací a filozofických myšlenek slavného spisovatele Antoine de Saint-Exupéryho, která pojednává o smyslu života i světa.

Bohatství Citadely spočívá především v neobyčejné intenzitě a hloubce, do níž Saint-Exupéry postupně proniká neustálými návraty k základním tématům lidské existence – lásce, přátelství, věrnosti, službě, společenství a tvorbě. V dnešní době, tak poznamenané rozptýleností, spěchem a přebytkem slov a obrazů, zakrývajících vnitřní prázdnotu, zní poselství Citadely zvláště aktuálně.

JIŘÍ DVOŘÁK
Jiří Dvořák se narodil v Brně a tam taky zůstal v angažmá i po vystudování herectví na Janáčkově akademii múzických umění. Když v roce 1999 dostal nabídku působit v pražském Divadle na Vinohradech, přijal ji a jeho členem je dodnes. Znát jej můžete třeba z televizních filmů. Mezi repertoár jeho filmů a inscenací patří například Pokoj bez oken, Vůně vanilky, Brouk v hlavě nebo nedostižná role detektiva ve filmu Vyvraždění rodiny Greenů. Dále nelze opomenout jeho role v pohádce Jiřího Stracha Anděl páně, ve které ztvárnil čerta Uriáše. Své charisma vložil do spousty známých dramatických postav, jako je Shakespearův Macbeth, Arthur Goring ve Wildově Ideálním manželovi, nebo Šmeral v Adině. Hrál také v Cyranovi z Bergeracu, Smrti obchodního cestujícího, Hrátkách s čertem, Kdo se bojí Virginie Woolfové nebo Čechově Višňovém sadu. Jeho zvučný hlas se objevuje také v našich audioknihách, mezi které patří například Opuštěná společnost novináře Erika Taberyho.

Audiokniha Citadela – filozofické dílo, jehož autorem je slavný francouzský spisovatel a tvůrce Malého prince Antoine de Saint-Exupéry, vychází v nezkrácené verzi. Čte Jiří Dvořák.