Zkouška neviny

Délka: 8 h 8 min
Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 459 MB

Audiokniha Zkouška neviny obsahuje klasickou detektivku od Agathy Christie. Čte Aleš Procházka.

JESTLI BYL ODSOUZENÝ NEVINEN, KDO TEDY VRAŽDIL?

Když se ukáže, že Jack Argyle byl za vraždu své adoptivní matky odsouzen neprávem, všichni myslí na totéž. Kdo to udělal? A byl to někdo z členů rodiny?

Sídlo zvané Slunečný vrch navštíví jednoho dne doktor Calgary, dychtivý tlumočit rodině Argylových dobrou zprávu. Jejich syn Jack, odsouzený před časem za úkladnou vraždu své matky, tento zločin nespáchal – v době úmrtí zesnulé totiž seděl v autě právě s ním. Jenže Jack ve vězení zemřel a nikdo z početné rodiny, která ránu osudu přežila, není novým zjištěním právě nadšený. A Calgarymu postupně dochází, co znamená očištění předpokládaného viníka. Paní Argylovou musel zabít někdo jiný z okruhu jejích nejbližších.

AGATHA CHRISTIE
Královna detektivky, světově nejznámější spisovatelka všech dob, publikovala celkem 66 detektivních románů, okolo 150 povídek a přes 20 divadelních her. Patřičné pozornosti se jejímu dílu dostalo v roce 1926, kdy vyšel román Vražda Rogera Ackroyda, který zajímavě porušuje klasické pravidlo žánru. Nejznámější postavy vystupující opakovaně v jejích příbězích jsou slečna Marplová a především Hercule Poirot v doprovodu kapitána Hastingse. (Poirot baví posluchače jako protagonista v řadě titulů vydavatelství Tympanum, např. v audioknihách Černý vzadu, Druhý gong, Vražda v postranní ulici, Opona a dalších). Většina děl Agathy Christie byla zfilmována, některá i vícekrát.

ALEŠ PROCHÁZKA
Po absolvování DAMU se stal členem souboru Činoherního studia Ústí nad Labem, působil v Městském divadle v Kolíně, hostoval v pražském Činoherním klubu a řadu rolí sehrál v Divadle pod Palmovkou. Jeho tvář znají diváci z mnoha TV seriálů, mimo divadlo se aktivně věnuje rozhlasu a dabingu. Svůj hlas propůjčil třeba agentu Cooperovi v seriálu Twin Peaks, nebo Severusi Snapeovi ve filmech o Harrym Potterovi. S vydavatelstvím Tympanum spolupracoval na Tolkienově trilogii Pán prstenů či na titulech Vraždy podle abecedy, Vraždy v kruhu nebo Boj o ostrov i na dalších audioknihách.

Nahrávka vznikla podle knihy Agathy Christie Zkouška neviny vydané nakladatelstvím Kalibr v roce 2019. Translation entitled Zkouška neviny © 2019, Agatha Christie Limited. All rights reserved. Ordeal by Innocence © 1958 Agatha Christie Limited. All rights reserved. AGATHA CHRISTIE and the Agatha Christie Signature are registered trademarks of Agatha Christie Limited in the UK and elsewhere. All rights reserved. Translation: Eva Hrubá, 2019. Obálku navrhla Kateřina Stárková | Čte Aleš Procházka | Režie, zvuk, střih, mastering Pavel Kadlec | Hudba Michaela Kadlecová | Design obalu Kateřina Stárková | Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil | Technický redaktor Nikolaj Ivaskiv | Odpovědná redaktorka Šárka Jančíková | Vydalo Tympanum, s. r. o., Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1, v roce 2020.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma