Obálka audioknihy Azincourt

Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2016
Velikost: 1.09 GB

Román Bernarda Cornwella popisuje okolnosti, které vedly k jedné z nejdůležitějších a také nejkrvavějších bitev stoleté války mezi Anglií a Francií, i bitvu samotnou. Došlo k ní 25. října 1415 v den sv. Kryšpína mezi severofrancouzskými vesnicemi Azincourt a Tramecourt. Anglický král Jindřich V. zde na hlavu porazil mnohem početnější vojsko francouzského krále Karla VI., když nově využil bojových schopností svých lučištníků. Vítězství u Azincourtu zajistilo nadlouho anglickou nadvládu nad severní Francií. Téma bitvy u Azincourtu později básnicky zpracoval William Shakespeare ve hře Jindřich V.

Bernard Cornwell se narodil v Londýně v roce 1944 jako „válečné dítě“. Jeho otec byl kanadský letec, matka Angličanka. Byl dán k adopci a osvojen rodinou Wigginsových z Essexu. Vzdělával se na internátní škole, vystudoval Londýnskou univerzitu a potom nastoupil na 10 let do BBC, kde nakonec pracoval jako ředitel zpravodajské televize v Severním Irsku. S manželkou Judy se oženil v roce 1980 a společně se přestěhovali do USA, odkud pocházela. Tam začal psát romány, protože k tomu nepotřeboval pracovní povolení, které mu americké úřady odmítly vydat.
Upoutal čtenáře svými thrillery ze současnosti (Wildtrack, Sea Lord, Crackdown, Stormchild a Scoundrel) a proslavil se historickými romány, většinou již přeloženými do češtiny, které zachycují významné okamžiky anglických a amerických dějin.

Dušan Sitek se narodil roku 1955 v Novém Bohumíně. V roce 1981 absolvoval na pražské DAMU.
První angažmá přijal v Ostravě v Divadle Petra Bezruče. Další herecké zkušenosti získal ve Slezském divadle v Opavě.
V Městském divadle Zlín byl v angažmá dlouhých pětadvacet let. Počínaje divadelní sezónou byl 2010/2011 byl v angažmá Divadla pod Palmovkou v Praze, nyní v tomto divadle hostuje.
Účinkoval také v řadě filmů a televizních seriálů.

Azincourt © Bernard Cornwell, 2008
Translation © Jiří Beneš, 2012
Cover artwork © Larry Rostant 2008
Cover layout design © HarperCollinsPublishers Ltd 2008

Azincourt - audiokniha obsahuje historický román, jehož autorem je Bernard Cornwell. Čte Dušan Sitek. Režie Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacian.