Koupit za 79 Kč Cena včetně DPH

Délka: 38 min
Interpret: Václav Knop
Vydavatel: SAGA Egmont
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 36 MB

Učenec ze studených krajů se odstěhuje do země, kde je pořád horko. Vůbec si na to nemůže zvyknout, a proto přes den zůstává doma a ven vychází jen večer. Po západu slunce městečko a jeho obyvatelé ožívají a je na co se dívat! Hrdinovu zvědavost však nejvíc dráždí protější dům. Zůstává tichý, jako by byl neobydlený, a přesto z něj v noci vychází podivné světlo...

Aby přišel záhadě na kloub, odpoutá od sebe učenec vlastní stín a pošle ho na výzvědy. Stín se však začne vymykat kontrole a snaží se převzít roli pána. Dokáže si učenec udržet moc nad sebou samým, nebo ho jeho stín přemůže?

VÁCLAV KNOP
Český herec, dabér a režisér, známý například jako tělocvikář Jonáš ze seriálu Hospoda nebo jako doktor Zdeněk Vacek z populárního seriálu Slunečná. Podílel se na dabování mnoha filmů a seriálů, namluvil mimo jiné postavu majora Franka Burnse v kultovním americkém seriálu M*A*S*H. Je držitelem Ceny Františka Filipovského za mimořádné dabingové zpracování audiovizuálního díla a jeho hlas můžete znát také z nádražních reproduktorů, kde oznamuje příjezdy a odjezdy vlaků.

HANS CHRISTIAN ANDERSEN (1805–1875)
Byl dánský spisovatel, který se proslavil jako autor dětské literatury. Mezi nejoblíbenější pohádky z jeho pera patří Malá mořská víla, Sněhová královna, Ošklivé káčátko, Princezna na hrášku nebo Císařovy nové šaty. Jeho knihy byly přeloženy do více než 160 jazyků a mnoho z nich se dočkalo jak divadelního, tak filmového zpracování. Nejznámější jsou bezpochyby animované filmy studia Disney jako Malá mořská víla (1989) nebo volná adaptace Sněhové královny nazvaná Ledové království (v originále Frozen, 2013). Díky jeho přínosu dětské literatuře se Andersenovy narozeniny 2. dubna slaví jako Mezinárodní den dětské knihy.

Audiokniha Stín obsahuje pohádku, jejíž autorem je Hans Christian Andersen. Čte Václav Knop.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky