Obálka audioknihy Tiché lži

Interpret: Lucie Kožinová
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2019

Na každý slib jednou dojde

Hlavní hrdinka Lisa žije jen pro svou dospívající dceru Avu. Nic jiného pro ni není důležitější. Není proto divu, že si Ava pod neustálým tlakem své matky přeje více volnosti. Neví ale nic o nočních můrách své matky a její utajené minulosti, která se však pomalu začíná připomínat. Lisa musí čelit svým démonům, aby ochránila Avu. Pomůže jí v tom její nejlepší kamarádka, jak ostatně slíbila? Kdysi totiž Lisa porušila slib, který dala. Její zrada však nebyla nikdy zapomenuta. A teď za ni musí zaplatit.

SARAH PINBOROUGH:
Sarah Pinborough je milovnice koček a výherkyně British Fantasy Awards za rok 2009 v kategorii nejlepších krátkých příběhů, a za rok 2010 a 2014 za nejlepší román. Když nepíše knihy, pracuje jako scénáristka pro BBC. Dodnes vydala přes 20 románů v několika zemích světa.

LUCIE KOŽINOVÁ:
Herečku Lucii Kožinovou můžete znát především z dabingu. Slyšet jste ji mohli například v hlavní ženské roli ve filmu Klub vyděračů či jako vyšetřovatelku Katju Hansenovou v německém seriálu Lenssen & spol. Namluvila také několik kreslených postaviček, mimo jiné i fenku Perditu v animovaných 101 dalmatinech a indiánku Nakomu v pohádce Pocahontas. Ve filmu Dr. Dolittle 2 si dokonce nadabovala mluvící medvědici Avu. Na filmovém plátně jste ji viděli ve filmu Lidice nebo v pohádce Hora jménem Andělská.

LUKÁŠ HLAVICA:
Je absolventem herectví na pražské DAMU, kde posledních dvacet let působí jako pedagog. Kromě herectví a výuky se úspěšně věnuje divadelní i rozhlasové režii. Dlouhodobě spolupracuje s Českým rozhlasem, působil v Národním divadle i v Divadle na Vinohradech, poté na čtyři roky zakotvil jako režisér v Dejvickém divadle (jeho inscenace Bratři Karamazovi se hrála bezmála 15 let). Televizní diváci jej mohli zaznamenat např. ve snímcích Specialita šéfkuchaře, Vrah jsi ty!, Jasnovidec nebo v seriálu Zdivočelá země, kde si zahrál dávného kamaráda hlavního hrdiny. Nadaboval velké množství filmových a seriálových postav (jeho hlasem mluví v češtině třeba protagonista seriálu Pan Selfridge.

Copyright © Sarah Pinborough Ltd., 2018. Translation© Hana Sichingerová, 2018.

Tiché lži jsou rafinovaný psychologický thriller od autorky bestselleru Ví o tobě. Napsala Sarah Pinborough, vypráví Lucie Kožinová a první kapitolu Lukáš Hlavica.