Obálka audioknihy Rozprávky z malého ostrova

Rozprávky z malého ostrova

Simona Rezníčeková

Délka: 54 min
Interpret: Oľga Šalagová
Vydavatel: A.L.I.
Vydáno: 2013

1. O majáku
Bol raz jeden ostrov, ktorý bol taký malý, že Maják mu nepostavili na brehu, ako býva zvykom, ale rovno uprostred. Stál tam dlho opustený a nemal sa s kým podeliť o veselé pesničky, ktoré k nemu privial vietor od roztopašných morských vĺn. Obklopoval ho len starý ufrflaný Múr, ktorý ich už tisíckrát počul a vôbec sa mu nezdali byť zábavné. Jedinou jeho priateľkou bola múdra Čajka. Nuž a práve táto čajka priletí priamo k vám, aby vám vyrozprávala príbehy malého ostrova.

Maják: Štefan Martinovič
Múr: František Kovár
Mangovník: Branislav Deák
Banánovník: Pavol Katrinec
Kokosovník: Marek Kundlák
Vlnky: Andrea Martvoňová, Miroslava Pavlíková, Zuzana Konečná

2. O dvoch malých plameniakoch
Keď ostrov časom podrástol (nebol to totiž obyčajný, ale koralový ostrov), uprostred neho vzniklo jazero, pri ktorom sa usadila kolónia plameniakov. Boli medzi nimi aj dva celkom malé plameniačiky - braček a sestrička. Boli veľmi hravé a zo všetkého najradšej sa hrali na skrývačku. Neboli však ružové, ako ich rodičia, ale biele. A tak sa nemohli schovať ani pri západe, ani pri východe slnka, keď ružoveli zore. Všade ich bolo vidno. A ako to s nimi nakoniec dopadlo? To vám už rozpovie múdra čajka.

Braček: Kamil Kollárik
Sestrička: Táňa Pauhofová
Mama Plamenná: Lucia Vráblicová
Včela: Júlia Horváthová
Krokodíl: Štefan Kožka

3. O námorníkovi a loďke
Keď ostrov ešte viac podrástol, na jeho brehu vznikol malý prístav. Jedného dňa tam múdra čajka stretne plačúceho námorníka, ktorému sa stratila loďka. Čajka loďku na mori nájde a zistí, že od námorníka ušla sama, lebo s ňou vôbec nechodil na more - stále hral v prístave karty. Loďka sa s námorníkom napokon zmieri a spoločne s čajkou zamieria cez more priamo k vám.

Námorník: Marián Miezga
Loďka: Daniela Pribullová
Vlnky: Andrea Martvoňová, Miroslava Pavlíková, Zuzana Konečná

Rozprávky z malého ostrova - audiokniha obsahuje rozprávky, ktoré napísala Simona Rezníčeková.