Obálka audioknihy Smrtící luna

Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2021
Série: Snová krev díl 1

Město plane pod Snící lunou.

V prastaré říši Gudžárej je jediným zákonem mír. Na střechách a ve stínech dlážděných uliček hlavního města se skrývají sběrači — ochránci tohoto míru. Jsou to kněží Bohyně snů a jejich povinností je sbírat magii z mysli spících a využívat ji k léčení, konejšení…

A u toho zabíjet. Když však ve velkém gudžárejském chrámě začne bujet spiknutí, sběrač Ehiru musí zpochybnit všechno, co doposud znal. Někdo nebo něco vraždí Bohyniným jménem ty, které nevyvolila, a Ehiru nyní musí ochraňovat ženu, kterou ho poslali zabít — jinak město pohltí válka a zakázané čáry.

N. K. JEMISINOVÁ
(nar. 1972) vystudovala psychologii a výchovné poradenství. Žije v New Yorku a kromě psaní se věnuje svému blogu a společenskému aktivismu. Za svůj debut Sto tisíc království (2010, česky 2013) byla nominována na cenu Nebula. Její román Páté roční období (2015, česky 2018), který je prvním dílem trilogie Zlomená země, získal cenu Hugo za nejlepší fantasy román; stejného ocenění se dočkaly i další dva díly — Brána z obelisků (2016, česky 2019) a Kamenné nebe (2017, česky 2020). Jemisinová se tak stala prvním autorem v historii žánru, který toto prestižní ocenění získal třikrát po sobě. V roce 2020 vydala knihu Stali jsme se městem (česky 2021), která se také setkala s nadšeným přijetím.

ALEŠ PROCHÁZKA
Herec, který v současnosti hostuje v Městských divadlech pražských, pochází z Prahy. Vystudoval pražskou DAMU a působil na různých divadelních scénách, hrál v mnoha televizních inscenacích a seriálech. Věnuje se také dabingu a svůj hlas propůjčil například Tomu Hanksovi, agentu Cooperovi v kultovním seriálu Twin Peaks nebo Severusi Snapeovi ve filmech o Harrym Potterovi.

Audiokniha Smrtící luna obsahuje první díl fantasy série N.K. Jemisinové. Překlad Roman Tilcer. Čte Aleš Procházka, režie Miloš Vrána.

Série Snová krev

Obálka audioknihy Smrtící luna