Obálka audioknihy Sagittarius

Interpret: Ondřej Brett
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2024

Na šumavském Špičáku je dvojicí studentů nalezena mrtvola mladé ženy. Nahá oběť visela zavěšená za nohy na stromě a v jejím těle nalezli přivolaní policisté devět šípů. To, že jde s největší pravděpodobností o rituální vraždu, dokazuje i fakt, že ženě byl vyříznut jazyk. Fotky hrůzného nálezu se zakrátko objeví ve všech novinách.

Jsou tyto sériové vraždy dílem náboženského fanatika, nebo má vše na svědomí duševně nemocný jedinec?

VÁCLAV KŘIVANEC
Václav Křivanec se narodil v Sušici, dětství a mládí prožil v Berouně. Vystudoval Gymnázium Václava Hraběte, následně Pedagogickou fakultu v Plzni a speciální pedagogiku na Vysoké škole evropských a regionálních studií v Českých Budějovicích. Nyní žije v Plzni, kde již řadu let pracuje jako učitel ve školách pro žáky s problémovým chováním. V prosinci 2019 vyšla jeho úspěšná prvotina Poslední nadechnutí, kterou mnozí čtenáři i odborníci přirovnávali k dílům severských a amerických autorů. V roce 2021 vyšla jeho druhá kniha Dál nechoď!, kterou porota České asociace autorů detektivní a dobrodružné literatury ocenila čestným uznáním. Obě knihy vyšly rovněž v audioverzi.Věnuje se též hudbě. Jako kytarista a skladatel působil a působí v mnoha hudebních skupinách (mj. Burma Jones, Buster Nixon, ČP. 8, Pestalozzi). Autorsky je podepsán i pod úspěšným hitem s názvem Samba v kapkách deště.

ONDŘEJ BRETT
Ondřej Brett je český divadelní a televizní herec. Po absolvování JAMU působil v Divadle Šumperk. V roce 2011 získal angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, kde působí dodnes. Spolupracuje s Divadlem Mír (inscenace Bůh masakru), s Národním divadlem moravskoslezským (inscenace Něco v ní je, Smrtihlav, Habaďůra, či Nanebevstoupení Lojzíka Lapáčka ze Slezské Ostravy) a s Českou televizí (seriál Stíny v mlze, či dětský pořad Už tam budem?)

Audiokniha Sagittarius, autor Václav Křivanec, čte Ondřej Brett, režie Vladan Hýl.