Tři muži ve člunu

Délka: 1 h 56 min
Interpret: Miroslav Horníček
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011
Typ souboru: MP3
Velikost: 109 MB

Tři muži ve člunu - neodolatelné spojení Miroslava Horníčka, anglického humoru a světoznámého románu Jeroma Klapky Jeroma.

Anglický spisovatel Jerome Klapka Jerome si od svých 21 let psal eseje a krátké humoristické příběhy, které shrnul v roce 1889 do knihy Tři muži ve člunu o cestě několika přátel, plujících po Temži a bavících sebe navzájem nejrůznějšími historkami ze života. Milionů prodaných výtisků se dočkalo nejen toto vydání, ale i pokračování z roku 1900 a nazvané Tři muži na toulkách.
Miroslav Horníček v úvodu četby vzpomíná na citace celých kapitol těchto knih zpaměti vždy, když mu bylo dobře s přáteli, stejnými nadšenci Jeromova díla jako on sám. S požitkem labužníka se pak Horníček noří do vyprávění, které tak důvěrně zná a miluje a stejně jako miliony dalších obdivovatelů tohoto díla je potřebuje znovu a znovu slyšet, či říkat, neboť jsou osvěžující potravou pro jeho duši.
Tento výběr se soustředil na jednotlivé krátké humoristické příběhy, dnes již legendární (…Výhody sýra coby spolucestujícího, Jak postarší hlava rodiny věší obraz, Bujará sebedůvěra správkaře velocipedů, Bludiště v Hampton Courtu, Jak Harris zpívá kuplety, Nesnáze hudebníků amatérů…).
Přitažlivost a síla historek, považovaných za extrakt tzv. anglického humoru, nespočívá ani tolik v pointě, jako ve způsobu, jímž se autor na děje, které se nakonec mohou přihodit každému z nás, dívá, upozorňuje na jejich směšnost a učí nás v nich také vidět zdroj nevyčerpatelné zábavy. Zvukovou kulisou vyprávění jsou dobové ragtimy a variace Benjamina Brittena.

Obsah:
1. Úvod
2. Oběť jednoho sta a sedmi fatálních nemocí
3. Jak Harris zpívá kuplety
4. Výhody sýra coby spolucestujícího
5. Týden nad vzdouvající se hladinou
6. Nesnáze hudebních amatérů
7. Jak postarší hlava rodiny věší obraz
8. Večírek ve vybrané společnosti
9. O umění chytat ryby
10. Bujará sebedůvěra správkaře kol
11. Bludiště v Hampton Courtu
12. Nevědomost personálu jihozápadní dráhy, pokud jde o vlaky
13. Jak strýc Podger denně odcházel z domu
14. O umění zprotivit se v cizím jazyce

Knižní předloha k této audioknize k zakoupení na www.KNIHCENTRUM.cz

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma