Obálka audioknihy Osamělý rváč

Interpret: Petr Třebický
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2020

Kratochvílův Osamělý rváč je dílo vzhledem ke svému zaměření velice ceněné. Jeho děj je zasazen do pozdní renesance, období tureckých válek. Unikátní spojení historických reálií a silného příběhu člověka, který se rval s vlastním životem stejně jako se svými nepřáteli. Herman Kryštof Russworm – vynikající voják, prozíravý vojevůdce, nezkrotný rebel, antihrdina.

MILOŠ VÁCLAV KRATOCHVÍL
Miloš Václav Kratochvíl byl autorem historické beletrie a filmový scénárista. Dětství strávil v rodné Vídni. Prostředím, které ho formovalo bylo však Podřipsko, odkud pocházel jeho rod a kde trávil prázdniny, a Praha. Maturoval v Praze na malostranském gymnáziu, vystudoval na FF UK historii a archivnictví. Pracoval v archivu hlavního města Prahy, po válce byl dramaturgem Československého státního filmu. Od roku 1951 byl profesorem na Filmové fakultě Akademie múzických umění. Kratochvílova literární díla ze 40. let inklinují k žánru psychologické prózy, z počátku 50. let k typu výchovné historické beletrie, romány ze 70. let k historické beletrii, která kombinuje fikci s faktograficky dokumentárními částmi.

Audiokniha Osamělý rváč obsahuje historický román, jehož autorem je Miloš Václav Kratochvíl. Čte Petr Třebický.