Obálka audioknihy Čertovské pohádky na dobrou noc

Čertovské pohádky na dobrou noc

Emil Šaloun

Délka: 51 min
Interpret: Petr Haničinec
Vydavatel: Multisonic
Vydáno: 2019

Myslivec Drobínek jednou v lese potkal prapodivné zvíře, ze kterého se vyklubal čert. Proč spolu vařili elixír a jak to vše dopadlo se dozvíme v první pohádce. Marbulín je malý čertík, nejmladší syn vládce pekla knížete Lucifera. Jeho příběh uslyšíme ve druhé pohádce. Jak to dopadne, když loupežník hraje karty s čertem a vyhraje ? O tom je třetí čertovská pohádka. Poslední pohádka je tom, jak holič Štětina zaměstnal čerta jako svého pomocníka.

EMIL ŠALOUN
Působil v několika hudebních skupinách a orchestrech jako zpěvák, kytarista, autor hudby a textů, psal Večerníčky pro rozhlas, později pro Českou televizi. V roce 1980 emigroval do Německa, kde žije dodnes. Pracuje jako hudební producent, dramaturg a spisovatel píšící hlavně pohádky pro děti.

PETR HANIČINEC
Petr Haničinec účinkoval v televizních i rozhlasových pohádkách, děti ho znají jako vypravěče večerníčkových seriálů animovaného Kubuly a Kuby Kubikuly, loutkového Jáji a Páji a zvířecích seriálů Tuláček a Pruhovaní kamarádi. Více než 30 let byl členem Vinohradského divadla, naposledy hrál v Divadle Na Fidlovačce. Exceloval v seriálech Dobrá voda a Cirkus Humberto.

Audiokniha Čertovské pohádky na dobrou noc obsahuje čtyři pohádkové příběhy autora Emila Šalouna, vypráví Petr Haničinec.