Krvavý hejtman

Vlastimil Vondruška

Délka: 58 min
Interpret: Viktor Preiss
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2022
Série: Zločiny na dvoře císaře Karla IV. díl 2
Typ souboru: MP3
Velikost: 55 MB

Detektivní příběh ze středověké Prahy, která je plná podvodníků, zloduchů a lapků. Jistotou, že zlo nezůstane nepotrestáno, je císař Karel IV. a jeho pomocník, notář Jan ze Zbyn se svými přáteli. Nahrávku provází napětí, humor i skvělé herecké výkony.

V Černých lesích při cestě na Moravu lupiči přepadají rytíře a mrtvých rychle přibývá. Jak to ale souvisí s dědictvím po Janovi ze Zvole? A kdo může pomoci obviněnému písaři Matheusovi? Mistr teologie Damián a císařský notář Jakub ze Zbyn se znovu potkávají v šenku U tří seker, aby společně s nebojácnou sklepnicí Majdalenou a jejím milým, studentem Filipem přišli celé záhadě na kloub. Klíčem ke všemu je totiž muž, jehož nikdo nezná. Říkají mu Krvavý hejtman.

„Scénář rozhlasové hry vypadá pro neznalé mnohem nudněji než jeho realizace ve studiu. Je totiž velký rozdíl mezi tím, co si autor vymyslí, jak kdo co řekne a udělá a jak to vysloví nebo vykřikne, a tím, jak příběh prožít, zahrát a zvukem vyšperkovat. Teprve mistrovské hlasy a zkušený režisér dávají scénáři život. Přitom je samozřejmě důležité, aby se výsledek nelíbil jen tvůrcům, ale v první řadě musí zaujmout ty, kterým je určen, tedy posluchače. Rozhlasová hra Ďáblův nápoj měla dobrou odezvu, a tak jsem rád přijal nabídku pokračovat v příbězích z časů císaře Karla IV. Samozřejmě pod podmínkou, že v hlavních rolích budou obsazeni stejní herci. Povedlo se a vy můžete sledovat další zápletku plnou mordu a intrik, s nimiž si neumí poradit nikdo jiný než mistr teologie Damián, císařský notář Jakub ze Zbyn a jeho synovec Filip. A do hry opět vstoupí i praktická a chytrá sklepnice Majdalena. Takže je zřejmé, že zločinec nemá šanci. I když… Kdo ví?
– Vlastimil Vondruška

Osoby a obsazení:
Jakub – Viktor Preiss
Damián – Tomáš Töpfer
Filip – Filip Kaňkovský
Majdalena – Jana Stryková
Písař – Igor Bareš
Mikeš – Ondřej Brousek
Teta Anežka – Naďa Konvalinková
Dura – Hana Kofránková
Krvavý hejtman – Vasil Fridrich
Císař Karel IV. – Otakar Brousek ml.
Kostelník – Václav Šanda
Host v hospodě – Gustav Hašek
a další

Audiokniha Krvavý hejtman –⁠ středověká detektivka Vlastimila Vondrušky s Viktorem Preissem a Tomáše Töpferem v hlavních rolích.

více

Série Zločiny na dvoře císaře Karla IV.

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky