Obálka audioknihy Relaxačné nahrávky

Vydáno: 2013

Obsah:
Hlboké dýchanie - hovorené slovo
Zamerajte svoju pozornosť na spôsob akým dýchate. Pokojným a hlbokým dýchaním dosiahnete uvoľnenie. Jednoducho upriamte svoju pozornosť na dýchanie a ihneď ucítite ako sa napätie uvoľňuje.

Uvoľnenie napätia - hovorené slovo
Ležíte na pokojnom mieste a nikto vás neruší. Položte si ruku na brucho a zhlboka sa nadýchnite. Brucho sa zdvíha a s výdychom klesá. Sústreďte sa na jednotlivé časti tela. Upriamte sa na hornú časť hlavy. Cítite tam napätie? Skúste ho uvoľniť hlbokým dýchaním. Posuňte sa nižšie na čelo a oči. Ak sa len pomaly uvoľňujete, predstavte si, že ste zmrzlina na horúcom slnku. Cítite, napätie sa rozpúšťa, nechajte ho ísť. Nádych a výdych. Posuňte nižšie, k sánkam. Sústreďte sa na zadnú časť čeľuste, uvedomte si zuby. Myšlienky, ktoré vás napadnú, nechajte voľne unášať ako oblaky po pokojnej oblohe. Sledujte ich náhodnosť a tešte sa z nej. Privrite oči a nechajte ich odplávať preč...

V hojdacej sieti - hovorené slovo
Predstavte si, že ste vonku na pokojnom a príjemnom mieste. Dnes si predstavíme, že ste pri oceáne. Ležite v hojdacej sieti, ste uvoľnený a užívate si čas, ktorý máte len pre seba. Pozorujte západ slnka, zaplávajte si, prejdite sa po pláži. Jednoducho sa zabavte. Vašu predstavu si môžete prehĺbiť, ak ju nakreslíte alebo si ju zapíšete.

Vyčistenie hlavy - hovorené slovo
Doprajte si uvoľnenie, aby ste načerpali energiu. Ak ešte nemáte pohodlie, uvoľnite si oblečenie, odložte hodinky i okuliare, vyzujte sa. Ľahnite si na chrbát, nohy mierne rozkročte, ruky dajte voľne pozdĺž tela dlaňami nahor. Uchovajte si spomienku na tento obraz jazierka s pokojnou hladinou. Ak si naň spomeniete, dostaví sa pokoj.

Vodný svet - zvuky prírody
Táto upokojujúca nahrávka putovania kvapky vody vám pomôže uvoľniť každodenný stres a dobiť pozitívnu energiu. Súvislý a nekonečný pohyb vody vo vlnách alebo bublinkách nám pripomenie, že súčasné okolnosti alebo stres sú len kvapkou v mori času. Pri počúvaní zhlboka dýchajte nosom. Na začiatku cesty postupujeme jaskyňou, počujeme kvapkanie. Voda vyteká do ďalšej úrovne a zvuk pretekania sa ozýva na skalných stropoch a stenách. Vchádzame do dómu, v ktorom sa zlievajú viaceré pramene. Pomaly sa nadýchnite a pokračujte aj keď máte pocit, že pľúca sú už plné a rovnako pomaly vydýchnite a ďalej vydychujte pred ďalším nádychom.
Potok nás vyvádza von z uzavretého priestoru, zabzučí mucha a už počujeme hmyz i štebot vtákov. Prechádzame lúkou, ozvali sa cvrčkovia, potok zrýchluje a zosilňuje žblnkanie, zdvíha sa vietor. Pri nádychu aj výdychu sa pohybuje len bránica vnímajte ako sa plní.
Počuť čajky a prílivové vlny, sme už pri mori, vtáky počuť výraznejšie na otvorenom priestore, cítiť aj jemnú vôňu chalúh, svetlo sa odráža na hladine a fúka teplý vetrík. Slnko zapadá za obzor, príboj je silnejší a cikády spúšťajú svoj večerný koncert. Nezabúdajte na hlboké dýchanie.

Prechádzka lesom - zvuky prírody
Táto podvečerná prechádzka lesom, vám pomôže uvoľniť každodenný stres a dobiť pozitívnu energiu. Slnko je ešte vysoko a vy ste sa vybrali na prechádzku lesom. Započúvate sa do zvukov prírody a oddýchnete si.

(pokračování v záložce Speciální informace)

Relaxačné nahrávky - audiokniha obsahuje nahrávky, frekvenčné stimulácie a zvuky prírody s relaxačným účinkom. Autor Lucie Meisnerová. Hovorí Barbora Štubňová. Audiokniha je v slovenčině.