Obálka audioknihy Než natáhnu brka

Interpret: Martin Hruška
Vydavatel: Kniha Zlín
Vydáno: 2019

"Neobyčejná detektivka, citlivá i podivínská, temná i inteligentní, plná černého humoru a životního optimismu."

Jaakko Kaunismaa, majitel pěstírny hub, žije v harmonickém manželství. Alespoň si to myslí. Po letech všelijakého protloukání se konečně našel a má před sebou více než příznivou budoucnost. Náhle se však od lékaře dozvídá šokující zprávu – brzy zemře. Stal se obětí dlouhodobé otravy. Stihne Jaakko odhalit, kdo mu ukládá o život, než otrava propukne naplno? Komu vlastně může věřit? A zachrání svou firmu dřív, než ji zničí konkurence?

Jednoho dne Jaakkovi lékař oznámí, že nemá chřipku, ale umírá na otravu – a nemá už moc času. To člověku na dobré náladě nepřidá. A aby toho nebylo málo, když se z ordinace vrátí domů, přistihne svou ženu, jak si užívá s Petrim, mladým, přitažlivým zaměstnancem jejich společné firmy. Firmy, kterou začíná ohrožovat nebezpečná konkurence. Jaakko se rozhodne vypátrat toho, kdo mu usiluje o život. A taky chce, aby jeho firma prosperovala, až on tady nebude...

Audiokniha Než natáhnu brka je nevšední severská detektivka, kterou napsal Antti Tuomainen. Vypráví Martin Hruška.