Obálka audioknihy Ohníčky všude kolem

Interpret: Anita Krausová
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2021

V Shaker Heights, poklidném předměstí Clevelandu, dbají lidé na to, aby měli všechno přesně podle šablony – stejné trávníky, stejné domy, a také aby žili stejné životy. Elena Richardsonová ztělesňuje tuhle idylku úspěšné americké středostavovské rodinky devadesátých let naprosto dokonale. Richardsonovi, kteří mají čtyři děti, pronajmou byt nekonformní chudé fotografce Mie s dospívající dcerou. Tyhle dvě rodiny se postupně pořád víc prolínají, ale od začátku víme, že se jejich odlišné světy střetnou a povede to ke katastrofě…

CELESTE NG
Je americká prozaička, její rodiče pocházejí z Hongkongu. Studovala na Harvardu a Michiganské univerzitě. Publikovala řadu povídek časopisecky. Debutovala románem Vše, co jsme si nikdy neřekli (česky 2016), za který získala několik literárních ocenění. Její druhá kniha Ohníčky všude kolem vyšla v pětadvaceti zemích a byla úspěšně zfilmována.

ANITA KRAUSOVÁ
Narodila se v Trutnově a po maturitě na místním gymnáziu byla v roce 2005 přijata na Divadelní Akademii múzických umění. Během studia na DAMU absolvovala stáž na Hochschule für Schauspielkunst Ernst Busch. Po absolutoriu působila v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Od roku 2014 velmi intenzivně spolupracuje s řadou především alternativních scén. Je zakládající členkou divadelní skupiny Kolonie, s níž se účastnila i umělecké stáže v norském Hammerfestu. Hostovala v roli Cizí princezny v hudebním nastudování Malé mořské víly H. Ch. Andersena na scéně Theater Bremen. Diváci ji mohou znát z televize a filmu (série Pustina, seriál Rapl II, Vodník nebo Bez vědomí). Pravidelně spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem.

Celeste Ng: Ohníčky všude kolem / Čte Anita Krausová / Režie Jan Jirků / Zvuk, střih a mastering Lukáš Holocsy / Hudba Jiří Hradil / Natočeno ve studiu STUDIO BEEP a.s. / Produkce Alexandra Zuntová / Supervize Kateřina Višinská / Vydala Euromedia Group, a.s. - Témbr, 2021

LITTLE FIRES EVERYWHERE Copyright © 2017 by Celeste Ng | Translation © Jana Kunová, 2017 | Vydala Euromedia Group, a. s. – Ikar, 2020

Audiokniha Ohníčky všude kolem obsahuje románový příběh, který se stal předlohou TV seriálu. Autorka Celeste Ng, čte Anita Krausová.