Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Citlivý člověk

Citlivý člověk

Jáchym Topol

Délka: 6 h 23 min
Interpret: Petr Čtvrtníček
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 360 MB

Audiokniha Citlivý člověk - román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti.
Autor Jáchym Topol. Čte Petr Čtvrtníček. Rozhlasová úprava Alena Heroutová. Režie Petr Mančal.

Petr Čtvrtníček byl za načtení Citlivého člověka oceněn Asociací vydavatelů audioknih jako nejlepší interpret za rok 2018.

Rodina kočovných herců brázdí soumračnou Evropou: pryč je západní svoboda a otevřenost devadesátých let, na východě vzniká novoruský Ajvaristán... Táta se svou alkoholickou ženou a dvěma synky se nakonec vracejí do svého domovského kraje na březích Sázavy. Zde se setkávají s celým panoptikem postav (rybář Šupina, kapitán Lojda, vymahačský klan Baštů ve střetech s Bizonovou motorkářskou partou...), do děje vstupuje řada neuvěřitelných událostí a prostředí, objevuje se kostelní obraz vláčený povodní. Střety vysokého a nízkého, groteskního a tragického, živé dialogy, existenciální pouť počátku 21. století. Osobitý český prozaik nezaměnitelného stylu a jazyka se vrací v plné síle a nově i v moderním rozhlasovém zpracování.

Setkání Topol – Čtvrtníček se podle mého názoru ukázalo jako tvořivé a inspirující, jakkoliv se Petr s Jáchymovým delirantním chrlením slov a obrazů velmi pral a jen marně hledal postavu,
s níž by se v románu dokázal ztotožnit. „Ale třeba to tak Jáchym chtěl,“ říkával Petr
Čtvrtníček.

„Těžko říct, jak to chtěl či myslel Jáchym Topol, ale my na Vltavě jsme to chtěli právě
takto: vytvořit otevřené dílo, které nenechá nikoho citlivého chladným. Snad se to i díky jemné a empatické práci režiséra Petra Mančala nakonec podařilo. Posuďte sami – slyšte!" (Petr Fischer, šéfredaktor Českého rozhlasu Vltava)

„Jáchym Topol, oceněný Státní cenou za literaturu 2017, se někým z mramoru, „národním umělcem“, jen tak nestane. Není na to doba, a i kdyby, nemá naštěstí takovou náturu.“ (Tomáš Weiss)

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma