Obálka audioknihy Dívčí válka

Interpret: František Ringo Čech
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2013

Dívčí válka - Historická hra o osmi obrazech - audiokniha obsahuje záznam z představení parodie Dívčí války, jejímž autorem je František Ringo Čech. Účinkují František Ringo Čech, Oldřich Navrátil, Uršula Kluková, Ota Jirák, Václav Upír Krejčí, Iva Kubelková, Mojmír Maděrič, Kateřina Kornová.

Prozatímně osvobozené divadlo osvědčeného "baviče" Františka Ringo Čecha zaplňuje od prosince roku 1998 hlediště divadelních sálů a sálků po celé republice obnoveným představením už kdysi slavné Dívčí války v produkci Pragokoncertu. Čechův osobitý humor v podání Uršuly Klukové, Oldřicha Navrátila, Mojmíra Maděriče, Upíra Krejčího, Oty Jiráka a krásných bojovnic Vlastiny družiny - Kateřiny Kornové a Ivy Kubelkové - vicemiss ČR - doslova zvedá smíchem bouřící publikum ze sedadel.
Supraphon pořídil záznam z představení Dívčí války v Divadle Jiřího Grossmanna v Praze a spolu s autorem jej upravil pro vydání na zvukovém nosiči. Zkrácená verze si zachovala nejen dějovou linii, ale i parodické gagy v živých improvizacích, jejichž poslech zahýbá bránicí i toho nejzavilejšího mrzouta.
A o čem Dívčí válka je? To známe z Jiráska, ale Čechova parodie ji obohacuje o humorné pohledy na věčný "boj" mezi něžným a silným pohlavím. A ještě něco: panice Ctirada, jehož protipólem je krásná Šárka (Iva Kubelková) hraje sám Fr. R. Čech.

Obsah:
1. obraz: Na Vyšehradě po Libušině pohřbu