Obálka audioknihy Zmrazené zlato

Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2023
Série: Olivie Rönningová a Tom Stilton díl 6

Na konci dlouhého horkého léta je v tající horské sněhové kapse na severu Švédska nalezeno tělo. Muž byl zastřelen přibližně před dvaceti lety. Vyšetřit tento případ dostane za úkol Olivia Rönningová. Cestou k místu, kde se mrtvý našel, havaruje vrtulník v bouři. Když se Olivia po nehodě probere, pilot je těžce zraněný a vysílačka zničená – nezůstala žádná možnost, jak kontaktovat okolní svět. Olivia se nevzdává, vydá se od vraku a podaří se jí objevit zavřený rybářský kemp. V horách však není sama. Pravdu o mrtvém chtějí odhalit – anebo skrýt – i jiní lidé. Když se Tom Stilton dozví, co Olivii potkalo, okamžitě opouští poklidný život v Thajsku, aby jí pomohl. A společně zjišťují, že zavražděný muž se stal obětí přes půlstoletí starého tajemství…

ANITA KRAUSOVÁ
Narodila se v Trutnově a po maturitě na místním gymnáziu byla v roce 2005 přijata na Divadelní Akademii múzických umění. Během studia na DAMU absolvovala stáž na Hochschule für Schauspielkunst Ernst Busch. Po absolutoriu působila v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Od roku 2014 velmi intenzivně spolupracuje s řadou především alternativních scén. Je zakládající členkou divadelní skupiny Kolonie, s níž se účastnila i umělecké stáže v norském Hammerfestu. Hostovala v roli Cizí princezny v hudebním nastudování Malé mořské víly H. Ch. Andersena na scéně Theater Bremen. Diváci ji mohou znát z televize a filmu (série Pustina, seriál Rapl II, Vodník nebo Bez vědomí). Pravidelně spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem.

MARTIN STRÁNSKÝ
Po studiích na DAMU nastoupil do stálého angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kde působí doposud. Hostoval v Národním divadle v Brně, účinkoval na Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě. V současnosti hostuje také v pražském Divadle pod Palmovkou. Pravidelně se objevuje v televizních seriálech a filmech. V dabingu, jemuž se věnuje pres čtvrt století, jsou jeho největším úspěchem dvě Ceny Františka Filipovského z roku 2011 za ztvárnění seriálového Dr. House (cena poroty a diváku). V roce 2014 získal i Zvláštní cenu AVA za přínos oboru audioknih a mluveného slova.

Rolf a Cilla Börjlindovi: Zmrazené zlato| Překlad Radovan Zítko | Čte Anita Krausová a Martin Stránský | Režie Jan Drbohlav | Zvuk a střih Kate Hamsíková | Mastering Štěpán Škoch | Hudba Bartoloměj Škoch | Sound Design Štěpán Škoch | Natočeno ve studiu All Senses Production s. r. o. | Grafiku CD podle knižní obálky upravila Jana Rybová | Produkce Kate Hamsíková | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, březnu 2023

Nahrávka vznikla podle knihy
Cilla a Rolf Börjlindovi