Obálka audioknihy Gangréna

Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2023
Série: Olivie Rönningová a Tom Stilton díl 5

Po thajské řece pádluje v primitivní kánoi bývalý policista a bezdomovec Tom Stilton. V kapse má fotografii neznámého muže a jméno ztraceného parníku. Míří do Zlatého trojúhelníku, aby zde pátral po temném tajemství – a doufá, že tato cesta mu také pomůže smířit se se zločinem, který nedávno spáchal. Ve stejnou dobu dostane Olivia Rönningová speciální úkol. Před časem při výbuchu auta zahynula rodina stockholmské státní zástupkyně a tento zločin otřásl celým Švédskem. Pachatel je dopaden a usvědčen. Přesto se Olivia spojí s penzionovanou kriminální komisařkou Mette Olsäterovou, protože se domnívá, že zde došlo ke skandálnímu justičnímu omylu, a chce znovu otevřít vyšetřování. Vyšetřování, které ji dovede do světa sexuálního násilí a mužů, kteří jsou schopni udělat cokoli, aby si udrželi svou moc.

Gangréna je pátá kniha z úspěšné série severských thrillerů s Tomem Stiltonem a Olivií Rönningovou.

ANITA KRAUSOVÁ
Narodila se v Trutnově a po maturitě na místním gymnáziu byla v roce 2005 přijata na Divadelní Akademii múzických umění. Během studia na DAMU absolvovala stáž na Hochschule für Schauspielkunst Ernst Busch. Po absolutoriu působila v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Od roku 2014 velmi intenzivně spolupracuje s řadou především alternativních scén. Je zakládající členkou divadelní skupiny Kolonie, s níž se účastnila i umělecké stáže v norském Hammerfestu. Hostovala v roli Cizí princezny v hudebním nastudování Malé mořské víly H. Ch. Andersena na scéně Theater Bremen. Diváci ji mohou znát z televize a filmu (série Pustina, seriál Rapl II, Vodník nebo Bez vědomí). Pravidelně spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem.

MARTIN STRÁNSKÝ
Po studiích na DAMU nastoupil do stálého angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kde působí doposud. Hostoval v Národním divadle v Brně, účinkoval na Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě. V současnosti hostuje také v pražském Divadle pod Palmovkou. Pravidelně se objevuje v televizních seriálech a filmech. V dabingu, jemuž se věnuje pres čtvrt století, jsou jeho největším úspěchem dvě Ceny Františka Filipovského z roku 2011 za ztvárnění seriálového Dr. House (cena poroty a diváku). V roce 2014 získal i Zvláštní cenu AVA za přínos oboru audioknih a mluveného slova.

Audiokniha Gangréna obsahuje pátý díl severské krimi série manželů Cilly a Rolfa Börjlindových. Čtou Anita Krausová a Martin Stránský.

Série Olivie Rönningová a Tom Stilton

Obálka audioknihy Skočný příliv