Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Dívka, která utekla z Osvětimi

Dívka, která utekla z Osvětimi

Ellie Midwoodová

Délka: 12 h 38 min
Interpret: Vladimír Hauser
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 713 MB

OSVĚTIM NIKDO NEOPOUŠTÍ ŽIVÝ…

Román na motivy skutečného příběhu Maly Zimetbaumové, která jako první žena utekla z Osvětimi.

Mala, vězeňkyně 19880, začala chápat, co se děje, až v okamžiku, kdy vystoupila z dobytčáku přímo do spárů pekla. Jako tlumočnice SS využívala svoji pozici k tomu, aby zachránila tolik životů, kolik bylo v jejích silách, pašovala kousky chleba těm, co měli hlad.

Edward, politický vězeň 531, přišel do tábora mezi prvními. V pruhované uniformě a s oholenou hlavou vypadá stejně jako jakýkoli jiný vězeň. Je ale členem odbojové skupiny. A také má plán na útěk.
Jediným prohřeškem, kterého se oba dopustili, bylo to, že žili. Když se poprvé setkají, tmavé přítmí osvětimských bloků je náhle projasněno zábleskem naděje. Mala díky Edwardovi začne věřit v nemožné. Že mohou tento smrtonosný tábor opustit, i když jsou všude kolem nich ostnaté dráty, na nekonečných strážných věžích číhají automatické zbraně a kužely světel neúnavně bloudí po zemi. Slib je stvrzen – utečou spolu, nebo spolu zemřou. To, co následuje, je jedním z největších milostných příběhů v historii. Dechberoucí příběh o odvaze čelit tragédii a utrpení, o statečnosti postavit se strachu. I v temných chvílích může být láska světlem, které vám ukáže cestu. Miliony lidí prošly osvětimskou bránou, ale ona byla první ženou, která utekla.

Tento silný román je inspirovaný pravdivým životním příběhem Maly Zimetbaumové, jejíž hrdinství nebude nikdy zapomenuto a jejíž osud ovlivnil běh dějin…

ELLIE MIDWOODOVÁ
Ellie Midwoodová je americká bestsellerová autorka, držitelka řady literárních ocenění, zaměřuje se na historickou fikci, především na druhou světovou válku. Zájem o toto období v ní probudil její dědeček, který se bojů osobně účastnil a již jako malé jí o válce vyprávěl. V knihách popisuje skutečné dějinné události a kombinuje je s příběhy obyčejných lidí, odhaluje jejich slabosti i ohromnou odvahu. Ellie vystudovala lingvistiku, sbírá dokumenty, knihy a studie o druhé světové válce, ze kterých čerpá ve svých knihách.

VLADIMÍR HAUSER
Narodil se roku 1955 v Brně ve znamení Blíženců. Zkušený a spolehlivý hráč s uhrančivým pohledem a silně vyvinutým smyslem pro spravedlnost. Pochází z rodiny se vztahem k amatérskému divadlu, na konzervatoř se však dostal zejména přes recitační soutěže. Bezprostředně po jejím absolvování se v Procházkově síni Domu umění zapojil do divadelní tvorby tehdejšího Divadla na provázku. Stěžejním a oblíbeným členem jeho souboru zůstává dodnes. Když právě nehraje, čte - doma nebo v rozhlase, rád popíjí s manželkou kávu, poslouchá Pink Floyd i zpěv ptáků. Chtěl by mít schopnost zhypnotizovat celé lidstvo, tají však, za jakým účelem. Hrdě přijímá nálepku „pravdoláskař“.

Nahrávka vznikla podle knihy Ellie Midwoodové vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2021. © Ellie Midwood, 2021. Z anglického originálu The Girl Who Escaped from Auschwitz přeložila Petra Andělová. Translation © Petra Andělová, 2021. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2023. Čte Vladimír Hauser. Hudba, režie, střih a mastering Michal Kurfürst. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2023.

Audiokniha Dívka, která utekla z Osvětimi, autorka Ellie Midwoodová, čte Vladimír Hauser.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma