Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Cilčina cesta

Cilčina cesta

Heather Morrisová

Délka: 11 h 11 min
Interpret: Dana Černá
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2022
Série: Tatér z Osvětimi díl 2
Typ souboru: MP3
Velikost: 631 MB

I na hrůzyplném místě může člověk najít dobro, přátelství nebo lásku

Přežila koncentrák, aby skončila v gulagu. Přesto neztratila touhu žít a milovat…

Když bylo Cecílii Kleinové pouhých šestnáct let, odvlekli ji do koncentračního tábora Osvětim-Březinka. Krásné dívky si brzy povšiml i velitel Schwarzhuber, díky jehož přízni Cilka přežila v nacistickém pekle tři dlouhé roky. Namísto vytoužené svobody na ni však v roce 1945 čeká soudní proces, který jí coby údajné kolaborantce a špionce vynese patnáct let nucených prací!

Dívčiným příštím domovem se tak stane gulag ve Vorkutě, ležící sto šedesát kilometrů za polárním kruhem, kde na ni čeká další ponížení a utrpení. Odvážná a přičinlivá Cilka si však i tady brzy najde svou vlastní cestu – vyškolí se na zdravotnici a díky novému poslání i podpoře kamarádek ze svého baráku zvládne v sibiřském očistci přežívat den za dnem, měsíc za měsícem, rok za rokem… A postupně se přesvědčuje o tom, že i na tak hrůzyplném místě může člověk najít dobro, přátelství nebo lásku.

„Cilka byla ten nejstatečnější člověk, jakého jsem kdy znal.“
– Lale Sokolov, tatér z Osvětimi
„Její odvaha a odhodlání přežít dělají z příběhu srdceryvné čtení.“
– The Daily Mirror

HEATHER MORRISOVÁ
Narodila na Novém Zélandu, žije a pracuje v australském Melbourne. S Lalem Sokolovem se seznámila v roce 2003 a toto setkání jim oběma změnilo život. Vzniklo mezi nimi přátelství a Lale ji pověřil, aby světu předala i ty nejniternější podrobnosti z jeho života za holocaustu.

Audiokniha Cilčina cesta - v románu volně navazujícím na bestseller Tatér z Osvětimi autorka Heather Morrisová sleduje další osudy jedné z vedlejších postav své úspěšné prvotiny, čte Dana Černá.

více

Série Tatér z Osvětimi

Obálka audioknihy Tatér z Osvětimi
Tatér z Osvětimi
Obálka audioknihy Cilčina cesta
Cilčina cesta

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma