Obálka audioknihy Večer s Josefem Bekem

Interpret: Josef Bek
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2013

Josef Bek (*21.12.1918 - † 5. května 1995)
původně ochotnický herec odešel k divadlu, aby se za války vyhnul pracovnímu nasazení. Dokud si nepoškodil svůj neškolený hlas, účinkoval v operetě a opeře v Olomouci, poté přešel k činohře.
V divadle i ve filmu ztělesňoval především bodré a sympatické muže z lidu, chlapíky do nepohody.
Mezi jeho nezapomenutelné role jistě patří vysloužilý voják Martin Kabát ve filmové pohádce Hrátky s čertem a další jeho role ve filmech Hudba z Marsu, Florenc 13.30, Bílá paní či Synové hor.
Často také vystupoval jako zpěvák v televizních a rozhlasových estrádních pořadech a v řadě populárních televizních seriálů – Klapzubova jedenáctka, Hříšní lidé města pražského, Pan Tau, Chalupáři a v dalších.
Za svůj život natočil přibližně sedmdesát filmů, účinkoval ve více než dvou stovkách televizních pořadů a v desítkách divadelních her, užíval života a bavil své publikum.
Z přepracování tak před koncem roku 1993 zkolaboval přímo na jevišti a o necelé dva roky později zemřel.

Večer s Josefem Bekem - audiokniha obsahuje digitální dvojalbum věnované 95. výročí jeho narození, jež představuje spojení původního LP Večer s Josefem Bekem z roku 1977 a v druhé části maximum jeho písniček, které kdy Supraphon vydal.