Šípková Růženka a další pohádky

Prodej byl ukončen.

Délka: 52 min
Interpret: Jaroslava Adamová
Vydavatel: Multisonic
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 49 MB

Audiokniha Šípková Růženka a další pohádky obsahuje pět českých pohádek v osobitém podání našich předních herců se skvělým vypravěčským přednesem. Autor Tomáš Vondrovic podle sbírky Jiřího Horáka. Čte Jaroslava Adamová, Otakar Brousek, Radoslav Brzobohatý a další.

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA
Na křtiny královské dcery Růženky pozvala rodina dvanáct mocných kouzelnic, ale jednu nepozvala. Zatímco všechn jedenáct kouzelnic přálo Růžence jen to nejlepší, nezvaná nečekaně přišla a vyřkla zlou sudbu. Tu naštěstí zmírnila poslední dvanáctá kouzelnice a tak se podle sudby stalo, že Růženka ve svých patnácti letech nezemřela, ale jen na sto let usnula.

JANÍČEK S VONIČKOU
Krásná královská dcera měla z řady princů spoustu uchazečů a ti se smluvili, že ji dostane pouze ten, kdo ji první uvidí. Jeden z nich, princ Jan, v přestrojení za pastýře, vzal hůl, 4 bochníky chleba a vydal se na cestu. Potkal čtyři žebráky, každému dal celý bochník a čtvrtý se mu odměnil za jeho dobré srdce kouzelným karabáčem, holí, píšťalkou a mošnou. A tak šel princ Jan sloužit na zámek jako pasák ovcí a bojovat o srdce krásné princezny.

POTRESTANÁ ZVĚDAVOST
Jednou si nádeníka s jeho ženou najal bohatý a šlechetný měšťan, aby mu nařezali a rozštípali dříví. Náhodou vyslechl jejich rozhovor, ve kterém se žena nádeníka divila Evě v ráji, že byla tak zvědavá a mlsná a byla přesvědčená, že ona by to nikdy neudělala. A tak se měšťan rozhodl pro zkoušku. Nabídl jim, že nemusí pracovat, budou zaopatřeni až do smrti pokud zkoušku zvládnou. Dostanou byt a stravu a k obědu čtyři druhy jídel, ale pátého jídla pod pokličkou se nesmí ani dotknout.

ŽIVÁ VODA
Povolala své syny a poslal pro živou vodu nejdříve nejstaršího, potom prostředního, ale ani jeden z nich se nevrátil. Nakonec odjel nejmladší syn a skutečně se dostal do zámku, kde živou vodu nabral, ale jeho bratři ho cestou zpět podvedli, král svého nejmladšího syna potrestal, ale po čase vyšla pravda najevo.

POKLAD NA MOSTĚ
Chalupník měl tři noci za sebou sen, že ve městě na mostě najde obrovský poklad. Čtvrtého dne se vydal do města na most. Chodil po mostě sem a tam, ale nic neobvyklého neviděl. Voják na stráži se ho ptal, co na mostě hledá a tak mu vypravoval o svém snu. Voják se zasmál a řekl mu, že přece snům nemůžeme věřit, že jemu se zase zdálo o chalupě u tří jasanů, kde je taky ukrytý obrovský poklad, a to přímo pod pecí. Chalupníkovi to bylo divné, ty tři jasany stály přímo před jeho chalupou a tak se rozhodl a pec až do základů rozkopal…

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma