Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Vlaštovčí kopec

Vlaštovčí kopec

Donna Everhartová

Délka: 13 h 34 min
Interpret: Šárka Šildová
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 765 MB

CHCE TO POŘÁDNOU KURÁŽ, ABY ČLOVĚK DOKÁZAL ZACHRÁNIT SÁM SEBE…

V syrovém i dojemném románu úspěšné spisovatelky Donny Everhartové z prostředí terpentýnářských pracovních táborů, ukrytých v hloubi borových lesů, se odehrává drsný i vášnivý příběh o lásce, přátelství a boji o přežití. Pohnuté osudy tří románových hrdinů svádí dohromady smůla, vlastní špatná rozhodnutí i zlomyslná náhoda.

Georgia, USA, 1932. Pracovní tábory na sběr a zpracování pryskyřice rostou jako houby po dešti. Dělníci tu dřou v drsných podmínkách, za prachbídnou mzdu, izolovaní v nedozírných lesích od zbytku světa, a tudíž zcela závislí na často hamižných a arogantních majitelích, kteří poskytují ubytování a stravu za nehorázné ceny. Pro mnohé z nich jsou však tato místa poslední a jedinou šancí.

Patří k nim i hlavní postavy tohoto příběhu, které se setkají v táboře, jehož jméno, Swallow Hill, se dá chápat buď jako „Vlaštovčí kopec“, nebo – a možná poněkud příhodněji – jako „kopec všeho příkoří, které je tu třeba spolknout“, aby člověk vůbec vydržel. Del, Rae i Cornelie zde postupně nacházejí i ztrácejí naději, dokud nepochopí, že chtějí-li zachránit holý život, musí se pokusit z tohoto domnělého azylu uniknout. Nejprve se ovšem musí vypořádat se svou minulostí…

DONNA EVERHARTOVÁ
Donna Everhartová je podle deníku USA Today nejlépe prodávanou autorkou jižanských románů, její příběhy oslovují věrohodnou syrovostí. Ocenění od Southeastern Library Association (Jihovýchodní knihovnická společnost) se dočkaly například její romány The Road to Bittersweet a The Moonshiner’s Daughter. Vlaštovčí kopec je její pátou knihou.

Donna se narodila a vyrůstala v Raleighu v Severní Karolíně, v současnosti žije s manželem v malém městečku v oblasti Sandhills a velmi pravděpodobně pracuje na dalším románu.
Je členkou kulturního a uměleckého střediska Weymouth Center, Skupiny spisovatelů Severní Karolíny (NCWN) a Asociace autorek beletrie (WFWA).

Nahrávka vznikla podle knihy Donny Everhartové Vlaštovčí kopec vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2022. © The Saints of Swallow Hill by Donna Everhart, 2022. Z anglického originálu The Saints of Swallow Hill přeložila Ina Leckie, © Ina Leckie, 2022. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2024. Čte Šárka Šildová. Režie, střih a mastering Nahrávací studio George Lukase. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2024.

Audiokniha Vlaštovčí kopec, autorka Donna Everhartová, čte Šárka Šildová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma