Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Zapomeňte na neděli

Zapomeňte na neděli

Valérie Perrinová

Délka: 9 h 14 min
Interpret: Karolína Bínová
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 521 MB

MELANCHOLICKÝ ROMÁN O VŠECH MINULÝCH, SOUČASNÝCH, UTAJENÝCH A NÁDHERNĚ PROŽITÝCH LÁSKÁCH

Novinka od autorky, která si podmanila srdce českých čtenářů i posluchačů audioknih.

Jedenadvacetiletá Justine žije se svým bratrancem Julesem u babičky s dědou, protože jejich rodiče společně zahynuli při autonehodě. Justine pracuje jako ošetřovatelka v domově důchodců Hortenzie a staré lidi nade všechno miluje. Učarovala jí zejména téměř stoletá Hélène, která vždycky snila o tom, že se naučí číst. Justine a Hélène se brzy spřátelí, svěřují si, co se jim v životě kdysi přihodilo i co se děje právě teď, a objevují věci, které by jedna bez druhé nikdy nespatřily. Justine díky Hélène začne také pátrat po tom, jaká temná tajemství skrývá její vlastní minulost.

Podmanivý román Valérie Perrinové Zapomeňte na neděli byl oceněn třinácti literárními cenami, mimo jiné národní cenou Lions de littérature 2016, cenou Chronos 2016 nebo Lire Élire 2016.

VALÉRIE PERRINOVÁ
Valérie Perrinová je známá francouzská spisovatelka, scenáristka a fotografka. Jejím životním partnerem je slavný francouzský režisér Claude Lelouch (Muž a žena, Žít a užít), s nímž spolupracuje na jeho projektech. Její první román Les oubliés du dimanche získal několik ocenění, například cenu Lire Élire 2016 a Prix de littérature du Lions Club.

KAROLÍNA BÍNOVÁ
Karolína Bínová – studentka 2. ročníku herectví na Konzervatoři Brno. Od malička se věnuje zpěvu, tanci a herectví. Měla možnost zahrát si v muzikálu BIG v Městském divadle v Brně v režii Petra Gazdíka i v dalších představeních po brněnských scénách. Tyto příležitosti ji přivedly k myšlence začít herectví studovat, což si úspěšně splnila. Nahrávání audioknihy Zapomeňte na neděli je její první zkušeností tohoto typu, za kterou je moc vděčná.

Nahrávka vznikla podle knihy Valérie Perrinové Zapomeňte na neděli vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2023. Copyright © Éditions Albin Michel – Paris 2015. Z francouzského originálu Les Oubliés du dimanche přeložila Jitka Řihánková. Translation © Jitka Řihánková, 2023. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2023. Čte Karolína Bínová. Hudba, režie, střih a mastering Michal Kurfürst. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2024.

Audiokniha Zapomeňte na neděli, autorka Valérie Perrinová, čte Karolína Bínová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma