Mlýn na mumie

Délka: 12 h 3 min
Interpret: Ivan Řezáč
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2015
Typ souboru: MP3
Velikost: 680 MB

Mlýn na mumie aneb převratné odhalení komisaře Durmana - audiokniha obsahuje audioverzi románu oceněného cenou Magnesia Litera 2015 v kategorii próza. Autor Petr Stančík. Čte Ivan Řezáč a Zdeněk Maryška. Režie Dimitrij Dudík.

DRŽITEL OCENĚNÍ AUDIOKNIHA ROKU 2015 - NEJLEPŠÍ ČETBA a ABSOLUTNÍ VÍTĚZ
Titul zvítězil v kategoriích Nejlepší četba a Absolutní vítěz v rámci vyhlašování výročních cen Audiokniha roku 2015, které jsou udělovány vydavatelům a tvůrcům audioknih s cílem ocenit produkci kvalitních českých audioknih a motivovat tak vydavatele v jejich činnosti.

Komisař Durman je sympatický poživačný prasák. V této staropražské detektivce sice vyšetřuje sérii bizarních vražd, hodně času však věnuje ženským vnadám, dobré krmi či zrzavému moku. Zažijete s ním honičku na střechách zteřelého židovského ghetta, navštívíte nejstarší pražský bordel, s císařem Maxmiliánem si odskočíte do Mexika a v proslulém pouličním hotelu Kandelábr si pochutnáte na nadívaném jehněčím srdíčku. Pod starosvětsky klimbavým hávem se však skrývá i symbolický počátek. Zatímco se rozorávají mohyly, parní mlýny melou kosti starých bojovníků na spodium pro cukrovary. A ten bílý prášek je již drogou naší doby.

Petr Stančík (1968)
Dříve známý jako Odillo Stradický ze Strdic, od roku 2007 publikuje pod svým občanským jménem. Vydal mimo jiné knihy básní Černý revolver týdne (2004) a Virgonaut (2010), prózy Admirál čaje (1996), Fosfen (2001) a Pérák (2008), pro děti interaktivní pohádkový thriller Mrkev ho vcucla pod zem (2013). V poslední době se věnuje dějinám středověkého bratrstva Obruče a kladiva.

Ivan Řezáč (1955)
Narodil se v Plzni v rodině středoškolského profesora. Po studiích herectví na pražské DAMU (1979) své první angažmá získal v Divadle F. X. Šaldy v Liberci a v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. V letech 1987–1995 byl členem činohry Národního divadla v Praze, kde vynikl interpretací rozporuplných a psychologicky složitých postav v domácím i světovém repertoáru (Král Lear, Nebezpečné vztahy, Král Jindřich IV., Zlý jelen, Smrt obchodního cestujícího, Divoká kachna). V roce 2002 stál u zrodu Švandova divadla a zde působí dodnes. Vynikl zde v představeních Den matky, Tartuffe, Sen noci svatojánské nebo Žebrácká opera. V roce 2006 obdržel Cenu Thálie za za postavu Arnulfa v představení Škola ženy (za stejnou roli byl nominován také na Cenu Alfréda Radoka). Pro Tympanum ztvárnil roli novináře Duvala v rozhlasové hře Arsène Lupin kontra Sherlock Holmes.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma