Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Lidé lži

Lidé lži

Morgan Scott Peck

Délka: 11 h 36 min
Interpret: Miroslav Černý
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 654 MB

FASCINUJÍCÍ POHLED NA LIDSKÉ ZLO

Americký psychiatr předkládá originální pohled na letitý problém lidského zla. Nedostatek vnitřní integrity a nejistota nás nutí podvádět druhé, žít ve lži a obelhávat sami sebe i druhé.

Uzavíráme smlouvu s ďáblem, aby nás ochránil před sebou samými? ptá se americký psychiatr. A klade si otázku, kde tkví samotná podstata lidského zla. Na příkladech ze své psychiatrické praxe demonstruje průvodní jevy zla v každodenním životě. Vypráví o chlapci, který se nemůže vyrovnat se sebevraždou staršího bratra, o úspěšném muži středního věku, jenž propadne znepokojujícím utkvělým myšlenkám, o dospívajícím mladíkovi, jehož dusí pokrytecky spořádané rodinné prostředí. Nedostatek vnitřní integrity, předsudky a nejistota nutí tyto lidi podvádět druhé, žít ve lži a obelhávat sami sebe. Obětují i druhé, aby ochránili obraz vlastní dokonalosti.

MORGAN SCOTT PECK
Americký psychiatr a spisovatel. Nejvíce jej proslavila jeho první kniha Nevyšlapanou cestou. Studoval na Harvardově univerzitě a univerzitě Case Western Reserve. Jako psychiatr nejprve sloužil u americké armády, posléze si zřídil vlastní psychiatrickou ordinaci a přičinil se o založení Nadace na podporu komunity. Ve svých knihách kombinuje zkušenosti ze své psychiatrické profese s duchovními aspekty života. Na sklonku života onemocněl Parkinsonovou chorobou a rakovinou, kterým podlehl v roce 2005 ve svém domě v Connecticutu.

MIROSLAV ČERNÝ
Český herec narozený v Olomouci. Hraje v Divadle Tramtarie, U stolu, Polárka, Divadlo Scéna, působil v Divadle Feste, Národním divadle Brno, v Šumperku a Chebu. V osobním dotazníku uvádí, že miluje kvákošský boty, nemá rád zbytečné otázky a během dne se dokáže objevit na třech až čtyřech různých místech. Mezi jeho záliby patří odehrát za jeden den co nejvíce představení. Snaží se prý totiž o zápis do Guinessovy knihy rekordů v počtu představení za den, týden a měsíc.

Nahrávka vznikla podle knihy M. Scott Pecka Lidé lži vydané nakladatelstvím Portál v roce 2018. Copyright © 1983 by M. Scott Peck, M.D. Z anglického originálu People of the Lie přeložili Petr Mikeš a Eva Krejčová. Translation © Petr Mikeš, Eva Krejčová, 2018. Čte Miroslav Černý. Zvuk Vladimír Srb. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s Nakladatelstvím Portál, 2023.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma