Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Z rebela mnichem

Z rebela mnichem

Lama Ješe Losal Rinpočhe

Délka: 8 h 48 min
Interpret: Michal Bumbálek
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 496 MB

SVOBODA JE VOLBOU, PRO KTEROU SE MŮŽE ROZHODNOUT KAŽDÝ Z NÁS.

Lama Ješe Losal vyrůstal v male vesničce předindustriálního Tibetu a až do svých patnácti let nevěděl, co je to auto nebo silnice. Spolu s ostatními dětmi se proháněl po polích a horách mezi jaky a tibetskými mastify. Lidé tehdy nepotřebovali hodiny a rytmus jejich života určovaly pastevecké cykly. Toto všechno náhle změnil příjezd čínských armádních vozidel v roce 1959. Na počátku tragického tibetského povstání uprchnul mladý Lama Ješe ze svého domovského kláštera a s hrstkou mnichů zamířil přes Himálaj do Indie. Při cestě po náhorní plošině se k nim přidali další uprchlíci, které čínská armáda vyhnala z domovů. Skupinu asi tří set lidí však ještě před přechodem hranice napadly čínské oddíly a do bezpečí se tak dostala pouze třináctičlenná skupinka Lamy Ješeho. Po anabázi mezi indickými uprchlickými tábory, kde přežil silný tyfus i tuberkulózu, strávil několik dalších let v USA. Zde zažil divoká šedesátá léta a nevázaný život woodstocké generace. Dnes, po sedmdesátce a z pozice opata ve skotském klášteře Samjä-ling, rekapituluje Lama Ješe Losal s optimismem a humorem svou neuvěřitelně pestrou životní pouť, plnou nečekaných rozhodnutí a osudových zvratů.

Kniha Z rebela mnichem, napsaná s erudicí i humorem, osvětluje, jak nám mohou i ty nejbezvýchodnější situace pomoci zprostředkovat životně důležité lekce a dojít trvalého míru a spokojenosti.

„Každá křižovatka, bez ohledu na to jak nečekaná, mě dovedla na toto místo, kde jsem schopen poskytnout útěchu a podporu každému, kdo hledá klid a mír.

LAMA JEŠE LOSAL RINPOČHE
Lama Ješe Losal Rinpočhe je zakladatelem a opatem Samjä-ling, kláštera a centra tibetského buddhismu školy Karma Kagjü v Eskdalemuiru ve Skotsku. Zároveň je ředitelem mezináboženského projektu Holy Island – Centra pro světový mír a zdraví, ekologicky navrženého rezidenčního místa pro duchovně zaměřené kurzy a konference. Stal se milovaným a oblíbeným Mistrem dlouhodobých duchovních cvičení v uzavřených klauzurách a v temnotě.

MICHAL BUMBÁLEK
Michal Bumbálek vystudoval brněnskou konzervatoř a JAMU. Během studia spolupracoval s Divadlem Husa na provázku, kde později získal angažmá. Hrál také v HaDivadle a v Divadle U stolu. Od roku 2013 je členem Mahenovy činohry, kde ztvárnil řadu zajímavých rolí.

Nahrávka vznikla podle knihy Lamy Ješe Losal Rinpočheho Z rebela mnichem vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2021. Text copyright © Lama Yeshe Losal Rinpoche 2020. The author has asserted his moral rights. All rights reserved. Z anglického originálu From a Mountain in Tibet poprvé vydaného Penguin Books Ltd v Londýně v roce 2020 přeložil Jakub Futera. Translation © Jakub Futera. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2021. Čte Michal Bumbálek. Hudba, režie, střih a mastering Michal Kurfürst. Design obálky ©Veronika Cágová. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2021.

Audiokniha Z rebela mnichem – Lama Ješe Losal Rinpočhe a jeho opravdový příběh. Čte Michal Bumbálek.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma