Délka: 7 h 50 min
Interpret: Pavla Tomicová
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 442 MB

Audiokniha Dědina obsahuje tragikomický příběh jedné současné vesnice. Autorka Petra Dvořáková. Čtou Pavla Tomicová, Dita Kaplanová, Jiří Vyorálek, Jaromír Dulava a další.

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ A AUDIOKNIHA ROKU 2019 v kategorii VÍCEHLASÁ ČETBA

„Chodit v teplákách je něco jiného než se do nich narodit.“

Hranice jsou tady rozorané mezi poli i mezi lidmi, takže všichni tu na sebe vědí všecko, počítají každou korunu a civějí druhým do talíře i do postele. Život je zde ještě pevně spjatý s půdou a odehrává se natěsno na ploše vlastního dvorku, hospody či krámku…

Taková je Dědina – tragikomický příběh současné vesnice kdesi v cípku autorčiny rodné Vysočiny, nahlížený očima jejích obyvatel a vyprávěný jejich autentickým jazykem s nářečím. Fyzická blízkost bodrých hrdinů i jejich společná práce, touha po lepším živobytí i neodbytná vypočítavost jsou zdrojem věčných svárů a provází je marná snaha vyléčit rány z minulosti. Svižné vyprávění oceňované spisovatelky žádnou z postav nesoudí, a co je ještě podstatnější: nenudí.

„Autorka zahrnula vše, co bychom na vesnici mohli hledat: zabijačky i příležitostné nevěry, vesnické zábavy i spory mezi tchyněmi a snachami, nepovedené soulože, sousedské klevetění i zlodějinu.“
iliteratura.cz

PETRA DVOŘÁKOVÁ
Absolventka FF MU v Brně vstoupila do povědomí čtenářů knihou rozhovorů Proměněné sny, za kterou obdržela cenu Magnesia Litera 2007 v kategorii publicistika. Pozornost si získaly i její další tituly, biograficky laděný příběh anorektičky Já jsem hlad (2009) a Sítě – příběhy (ne)sebevědomí (2016). Za knihu Julie mezi slovy (2013) byla oceněna Zlatou stuhou za nejlepší beletristickou knihu pro mládež. Dětem věnovala i prózy Flouk a Líla (2015) a Každý má svou lajnu (2017). V zatím posledním románu Chirurg (2019, též audiokniha) nahlíží autorka do profesního prostředí, které poznala v praxi, neboť vystudovala střední zdravotnickou školu a pracovala jako sestra na anesteziologii.

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2019. Všechna práva vyhrazena.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma