Obálka audioknihy Tajuplný ostrov

Interpret: Libor Hruška
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023

Na mapě ho nenajdete. A přece ho všichni znají.

Jeden z nejznámějších románů Julese Verna je plný napětí, dobrodružství a gentlemanství. Pro současné čtenáře jej převyprávěl Ondřej Neff.

„Stoupáme, nebo klesáme?“
„Něco horšího, pane Smithi! Padáme!“

Slova, která zná každý čtenář verneovek. Přes okraj koše letí vše, co něco váží, přesto jsou všechny pokusy zastavit sestup marné. Z vojáků severoamerické Unie, kterým se podařilo uprchnout ze zajetí v balonu, se rázem stávají trosečníci. Pětice, která se po nedobrovolném přistání na neznámém ostrově snaží najít všemožné prostředky k přežití, zjistí, že jejich útočiště skrývá i nejedno tajemství. Největší z nich se tají v hlubinách ostrova, v místech, která dokázal vypátrat jen ten, kdo prozkoumal hlubiny oceánů. Kapitán Nemo. Ohrozí přírodní síly dočasné obyvatele ostrova? Katastrofa může vypuknout kdykoliv… Jeden z nejčtenějších románů Julese Verna je plný napětí, dobrodružství i gentlemanství.

JULES VERNE
Narodil v Paříži jako syn pařížského právníka a dcery námořníka. Psal zejména dobrodružnou literaturu a dnes je považovaný za zakladatele sci-fi žánru. Verne ve svých dílech předpověděl celou řadu vědeckých a technických objevů a vynálezů, například dálkové lety řiditelným balonem, velkorážní dělo, videofon, skafandr, kosmické cesty, elektrický motor, tank, vrtulník a další. Takzvané „verneovky“ patří ke klasickým dílům světové literatury a navzdory tomu, že byly napsány před více než sto lety, jsou stále velmi populární.

ONDŘEJ NEFF
Český novinář, autor sci-fi a celoživotní fanoušek Julese Verna. Pro novou čtenářskou generaci převyprávěl mnoho jeho románů. Vystudoval Fakultu sociálních věd a publicistiky Univerzity Karlovy v Praze, působil jako redaktor Československého rozhlasu a pracoval v propagaci nakladatelství Albatros. Vydává internetový deník Neviditelný pes. Je autorem vědeckofantastické trilogie Tajemství pěti světadílů.

LIBOR HRUŠKA
Český herec a režisér. Je absolventem Pražské konzervatoře, jako herec působí či působil v Divadle v Řeznické, A studiu Rubín, Státním divadle Ostrava, Divadle pod Palmovkou, Karlínském divadle, Divadle U Valšů, Divadle ve Věži… Jeho hlavním oborem je dabing. S hlasem Libora Hrušky se setkáme v rolích Marka Wahlberga, Aarona Eckharta, Kurta Russella nebo Jamieho Foxxe. Mezi jeho nejzajímavější dabingové příležitosti patří dabing Rodneyho McKaye v seriálu Hvězdná brána: Atlantida. Daboval i skřítka Dobbyho ve filmech o Harry Potterovi. Za dabing Jamieho Foxxe ve filmu Ray obdržel v roce 2006 Cenu Františka Filipovského. Je i dabingovým režisérem – od roku 1999 se podílí na českém znění německého akčního seriálu Kobra 11.

Nahrávka vznikla podle knihy Julese Verna Tajuplný ostrov v převyprávěné verzi od Ondřeje Neffa, vydané nakladatelstvím Albatros v roce 2014. Text copyright © Ondřej Neff, 2014. Čte Libor Hruška. Režie, hudba Vratislav Hubička. Zvuk Soundguru. Technická redakce Marie Typovská. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Tajuplný ostrov, autor Jules Verne, převyprávěl Ondřej Neff, čte Libor Hruška.