Obálka audioknihy V práci nemusí být blázinec

V práci nemusí být blázinec

David Heinemeier Hansson

Interpret: Ondřej Halámek
Vydavatel: Jan Melvil Publishing
Vydáno: 2020

Nastal čas skoncovat s érou přepracovanosti, chaosu, stresu a otravného „nestíhám“. Obdiv už nesklízí workoholik, ale ten, kdo si při zachování profesionality dokáže v klidu užít své odpolední volno i víkendy a dokáže se vyspat do růžova.

Revolucionáři firemní kultury a autoři bestselleru Restart, mimo jiné tvůrci platformy Basecamp (bez níž by tato novinka nevyšla, neboť Melvil „běží“ celý na Basecampu), přicházejí s dalším převratným konceptem: KLIDNÁ FIRMA. Je to místo, kde vedení aktivně pečuje o to nejhodnotnější, co má k dispozici – o své zaměstnance. Jejich čas a energie je totiž vůbec nejcennějším zdrojem – a jen krátkozraký management nechá zápal svých zaměstnanců vyhasnout.

Autoři zvěstují, že je čas přestat oslavovat „šílení“ a začít oslavovat „klid“. Fried a Heinemeier Hanson své argumenty umí podložit: už při zakládání Basecampu se stal klid pilířem firemní kultury. Knihu V práci nemusí být blázinec tvoří praktický a inspirativní destilát poznatků a zkušeností, jež může uvést do života kterýkoli manažer či šéf – a je jedno, v jakém oboru či v jak velké společnosti. Je to návod pro management zítřka.

Pamatujte: ani ve vaší práci nemusí být blázinec a na emaily netřeba odpovídat v neděli odpoledne.

SLOVO AUTORA
„Tak si představte ty reakce, když lidem řekneme, že žádné cíle nevedeme. Vůbec. Žádný cílový počet zákazníků, žádné prodejní cíle, žádný cílový příjem, žádné konkrétní cíle ohledně zisků (kromě toho být v zisku). Opravdu. My chápeme, jak to chodí – jen je nám to fuk...
...A pokud už cíl mít musíte, co třeba jen nezkrachovat a neskončit? Nebo dobře sloužit svým zákazníkům? Nebo být příjemným pracovištěm? To, že je tyhle cíle těžší vyjádřit v číslech, ještě neznamená, že jsou méně důležité.“

JASON FRIED
Jason Fried je spoluzakladatel a CEO společnosti Basecamp, založené v roce 1999. Spolu s Davidem napsal knihy Getting Real, Restart a Práce na dálku. Co se týče podnikání, zastává Jason názor, že věci jsou prosté, dokud je nezačnete komplikovat. Své články publikuje v Inc. Magazine a o minimalistické firemní kultuře také přednáší.

DAVID HEINEMEIER HANSSON
David Heinemeier Hansson je spoluzakladatel firmy Basecamp a spoluautor bestsellerů Restart a Práce na dálku. Podílel se i na tvorbě softwarového nástroje Ruby on Rails, který využívají Twitter, Shopify, GitHub, Airbnb, Square a miliony dalších webových aplikací. Pochází z Dánska, ale svůj život dnes dělí mezi USA a Španělsko.

Audiokniha V práci nemusí být blázinec s podtitulem Jak mít klidnou firmu je určená všem, kdo chtějí konečně skoncovat s workoholismem. Autor David Heinemeier Hansson a Jason Fried. Čte Ondřej Halámek.