Obálka audioknihy Nezvratné alibi

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2020
Série: Akta Enzo díl 6

Dá se zlomená jazylka považovat za podpis sériového vraha?

Nevyjasněná smrt dvacetileté Lucie Martinové, milované dcery z dobré rodiny, představuje šestý ze sedmi případů neobjasněných vražd, které se staly předmětem sázky Enza Macleoda s novinářem Rogerem Raffinem. Kosti oběti byly nalezeny po dlouhých čtrnácti letech ve francouzském departementu Lot-et-Garonne v rozpukaném bahně na dně náhle vyschlého jezera. Způsob dívčina zardoušení provedeného takovou silou, až se jazylka v hrdle rozpadla na tři části, odpovídal stylu tehdy nechvalně proslulého mnohonásobného zabijáka Blanca, jenž se však na kritickou dobu prokázal nezvratným alibi. Nebo tu přece jen něco nehraje? Enzo se i tentokrát vydá hledat dávno zaváté stopy, aby vraha usvědčil, byť by ho ani v nejděsivějším snu nenapadlo, jaká dramata jeho vyšetřování rozpoutá a co všechno při pátrání odhalí…

PETER MAY
Skotský romanopisec a detektivkář pochází z Glasgow, ale nyní žije a tvoří v jižní Francii. Původně se živil novinařinou (pro The Scotsman a The Glasgow Evening Times), ale poté, co oslnil jako televizní scenárista, se rozhodl vstoupit na čistě spisovatelskou dráhu. Celosvětové renomé si vydobyl šestidílnou sérií čínských thrillerů (česky 2015–2020) s detektivem Li Jenem a patoložkou Margaret. Mezi jeho další populární řady patří volná trilogie ze skotského souostroví Vnější Hebridy, zahrnující tituly Skála, Muž z ostrova Lewis a Šachové figurky (česky 2013–2014), a Akta Enzo (česky od roku 2006). Oblibu si získal i samostatnými romány Ostrov Entry, Umrlčí cesta, Útěk, Ochráním tě či Karanténa (česky od roku 2015). O autorově tvorbě podrobněji na www.petermay.info.

DAVID MATÁSEK
Absolvent Pražské konzervatoře se před kamerou poprvé objevil ve filmu Jak svět přichází o básníky (1982), kde si zahrál budoucího filmaře Kendyho. V letech 1991–1995 působil v Národním divadle, v letech 1995–2002 v Divadle Komedie a od roku 2002 je opět členem činohry ND. Často se objevuje v televizních inscenacích i ve filmech, kromě šestidílné „básnické“ série Dušana Kleina např. ve snímcích Člověk proti zkáze (1989), Samotáři (2000), Počkej, až zhasnu (2002), Jedna ruka netleská (2003), Probudím se včera (2012), Tři bratři, Krásno, Hodinový manžel (vše 2014), Jak se zbavit nevěsty (2016) či v seriálech Dobrodružství kriminalistiky (1989), Zdivočelá země, Četnické humoresky (obojí 1997), Redakce (2004), Letiště (2006), Přešlapy (2009), České století (2013) nebo Polda (2017–2020). V televizních přepisech detektivek Hany Proškové ztvárňuje amatérského pátrače Horáce.