Biblické příběhy pro nevěřící děti

Délka: 3 h 42 min
Interpret: Václav Vydra
Vydavatel: Audiotéka, Martin Vopěnka
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 209 MB

Audiokniha Biblické příběhy pro nevěřící děti obsahuje tradiční látku v moderním převyprávění nejen pro děti. Napsal Martin Vopěnka, načetl Václav Vydra.

Jak máme hájit evropskou civilizaci, když neznáme její kořeny? Jak máme hájit svou identitu, když ani nevíme, z čeho vyrostlo evropské myšlení? Tato srozumitelná naučná audiokniha nám v tom může pomoci.

Nečekejte jen zjednodušenou podobu biblických příběhů, jak ji známe třeba od Ivana Olbrachta. Vopěnka přistupuje k odkazu Bible, tedy Starého i Nového zákona, moderně. A také didaktičtěji. Neváhá použít odkazy k současnosti, poukázat na biblické protimluvy nebo připomenout současné vědecké poznání. Biblické příběhy v jeho podání promlouvají k současným dětem. Jsou tím minimem, které by měl každý Evropan znát, aby porozuměl sám sobě, svým evropským kořenům.

Tato kniha nemá věkové omezení. Tak jako má Bible mnoho vrstev, i zde si mohou svou látku najít děti na prvním i druhém stupni, stejně jako na středních školách. A jakési biblické minimum z ní mohou čerpat i dospělí.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma