Obálka audioknihy Německá gramatika B1

Vydavatel: poslechovaanglictina.cz
Vydáno: 2018
Série: Jazyková úroveň B1

SOUČÁSTÍ NAHRÁVKY JSOU TAKÉ SKRIPTA (DOSTUPNÁ PO STAŽENÍ AUDIOKNIHY Z POUZE VE WEBOVÉM PROHLÍŽEČI).

V tomto kurzu si zopakujete a rozšíříte znalosti v používání časů, složitějších předložek, zájmen, podmiňovacího způsobu, infinitivu a dalších témat.

Kurz je založen na kontextovém učení, to znamená, že se nebudete učit jen slovíčka, ale i věty, ve kterých můžete daná slovíčka použít. V tomto kurzu najdete celkem 3000 slovíček a procvičovacích vět.

Jak s kurzem nejlépe pracovat? Zvolte si lekci, kterou chcete začít. Prvně se u každé lekce seznamte se slovíčky (lekce 1 a 2). Dále máte k dispozici stručné vysvětlení gramatiky dané lekce. Jedná se opravdu o nejzákladnější pravidla, ve kterékoli jazykové učebnici najdete podrobnější vysvětlení včetně výjimek. Poté přejděte na věty. U každého bloku platí, že jakmile zvládnete poslech z němčiny do češtiny (lekce 3), přecházíte na překlad z češtiny do němčiny (lekce 4). Jakmile budete zvládat překládat věty z němčiny do češtiny (lekce 5) v časové pauze před českým překladem, tak jste vyhráli. Navíc máte k dispozici i německý poslech (lekce6), kde se setkáte se sekvencí pouze německých vět, kterým byste měli už bez problému rozumět.

Ve skriptech najdete seznam stop k poslechu (kdybyste náhodou něčemu nerozuměli), oboustranné kartičky, díky nimž se můžete učit a opakovat i tehdy, když právě nemůžete poslouchat a pro ty, kteří se rádi zkouší, je v každé lekci připraven překladový test s klíčem.

Seznam lekcí:

Minulý čas – perfektum

Minulý čas – préteritum

Minulý čas – způsobová slovesa

Infinitivní vazby – haben zu, sein zu

Infinitiv s zu a bez zu

Trpný rod

Podmiňovací způsob

Vazby s „man“ a „es gibt“

Audiokniha Německá gramatika B1 obsahuje výukový kurz německého jazyka pro mírně a středně pokročilé. Autor: Tomáš Dvořáček.

Série Jazyková úroveň B1

Obálka audioknihy 20000 Leagues Under The Sea