Obálka audioknihy Nemčina pre všetkých 4

Interpret: Frank Riedel
Vydavatel: Hemisféry
Vydáno: 2013

Učebná látka pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Tá je venovaná určitým gramatickým javom. Študenti sa tak môžu zoznámiť s problematikou slovies HABEN a SEIN, otázky a záporu, rozkazovacieho spôsobu, predložiek a spojok či opytovacích zámien. Rad príde aj na náročnejšie gramatické javy, ako sú napríklad časovanie nepravidelných slovies, zvratné slovesá a podobne.

Počúvanie fráz vám umožní osvojiť si základy nemčiny prirodzenou metódou, podobne ako materinský jazyk. Namiesto teórie sú gramatické javy použité priamo vo vetách spolu so slovnou zásobou. Postupne porozumiete ich štruktúre a začnete tvoriť vlastné vety. Vďaka slovenskému prekladu, sa môžete učiť prakticky kdekoľvek. Ak použijete diskmen alebo mp3 prehrávač, môžete sa učiť nielen doma, ale aj cestou do práce alebo na prechádzke. Pri intenzívnom učení, budú vaše pokroky rýchlo viditeľné.

Obsah:
Časovanie slovesa sollen
Časovanie slovesa wollen
Zhrnutie všetkých modálnych slovies
Lassen
Zámená
Privlastňovacie zámená
I. Pád
II. Pád
III. Pád
IV. Pád
Príkladové vety
Príkladové vety ku všetkým privlastňovacím zámenám
Ukazovacie a opytovacie zámená
Príklady, jednoduché otázky a odpovede
Príkladové vety k privlastňovacím a ukazovacím zámenám
Predložky, prvá časť
Príkladové vety

Nemčina pre všetkých 4 - audiokniha obsahuje 4. časť audioučebnice nemčiny, ktorú zostavila Lucie Meisnerová, Roman Baroš. Účinkujú Frank Riedel, Daniel Kováč.