Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Muž se psem

Muž se psem

Zdeněk Jirotka

Délka: 5 h 58 min
Interpret: Jaromír Dulava
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 337 MB

NA GENIÁLNÍHO PODVODNÍKA PLATÍ GENIÁLNÍ DETEKTIV!

Humorná parodie na detektivní román o hloupých podvodnících a neomylném amatérském detektivovi, který zločince odhalí.

Pošetilé podvody, jimiž podvodník Jiří Teston způsobil velkým mezinárodním bankám škodu dosahující výše asi pěti Kč, byly policií vyhodnoceny jako šaráda geniálního mozku, který si takto testuje zranitelnost peněžních ústavů. Přestože byl posléze Teston obklopen nimbem geniálního šejdíře, na jeho podvodech nic geniálního nebylo. Avšak ani věhlasní detektivové ho nedokázali polapit. Až se do dění přimíchal jakýsi pan Václav Kavaňas, hlídač majáku číslo dvě, který se chce stát slavným detektivem, a pes, který na nástupišti jeví dychtivé přání zvážit se na nádražní váze.

ZDENĚK JIROTKA
Český spisovatel a vypravěč, autor humoristických románů, povídek, fejetonů, soudniček a rozhlasových hříček. Narodil se v Ostravě. Po středoškolských studiích vstoupil do armády. Na začátku nacistické okupace pracoval na ministerstvu veřejných prací, ale už po roce 1942 se věnoval výhradně spisovatelské činnosti, což mu umožnil mimořádný ohlas na jeho prvotinu, humoristický román Saturnin. Jeho úspěch sice již nikdy nepřekonal, ale i kniha Muž se psem, v níž pro změnu parodoval detektivní žánr, se stala velmi oblíbenou. V roce 1940 začal spolupracovat s Lidovými novinami, po válce byl redaktorem Svobodných novin. V roce 1951 přešel do redakce Dikobrazu. V letech 1953 až 1962 pracoval jako redaktor Československého rozhlasu, poté byl zástupcem šéfredaktora Dikobrazu až do roku 1971.

JAROMÍR DULAVA
Český herec, věnuje se i dabingu. Narodil se ve Frýdku-Místku, vyrůstal v nedaleké vsi Hnojník. Už během studia na brněnské konzervatoři hrál v Divadle Husa na Provázku, poté v něm působil do roku 1988. V roce 1990 se stal členem pražského Činoherního klubu.
Za roli Předsedy v Kunderově Ptákovině v režii Ladislava Smočka získal Cenu Alfréda Radoka za rok 2008. Ztvárnil mnoho filmových rolí, například ve snímcích Černí baroni, Tmavomodrý svět, Obsluhoval jsem anglického krále, Pravidla lži, Teroristka, Toman a další. Hraje i v televizních seriálech, třeba Konec velkých prázdnin, Případy detektivní kanceláře Ostrozrak, Život a doba soudce A. K., Most!, Doktor Martin…

Nahrávka vznikla podle knihy Zdeňka Jirotky Muž se psem, vydané nakladatelstvím Akcent v roce 1999. Text copyright © Zdeněk Jirotka, 1944. Čte Jaromír Dulava. Režie Jitka Škápíková. Zvuk Karolína Škápíková. Zvukové předěly Karel Heřman. Vyrobilo studio Soundguru. Design a úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma