Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Ocelové žezlo

Ocelové žezlo

Juraj Červenák

Délka: 16 h 15 min
Interpret: Jiří Schwarz
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Série: Bohatýr
Typ souboru: MP3
Velikost: 916 MB

Ocelové žezlo představí knížete Svjatoslava. Ten chce silou sjednotit kmeny v mocnářství, kterému bude vládnout. Co na to Ilja z kmene Muromců?

Ocelové žezlo je prvním dílem série Bohatýr, ve které Juraj Červenák, inspirován slovanskými mýty, spojil ruské byliny s historií válečných tažení kyjevského knížete Svjatoslava. Vytvořil dílo, které zaujme jak příznivce fantasy, tak milovníky historicko-dobrodružných příběhů.

V prvním díle, zasazeném do roku 965, se Svjatoslav ujímá vlády nad Kyjevem a Novgorodem. Vládnout nechce z pohodlného trůnu, ale z první linie válečného tažení. Sjednocením kmenů chce vytvořit největší mocnářství široko daleko. Jedním z kmenů jsou Muromci, kteří jednoho ze svých soukmenovců zakleli a odvrhli. Mezitím ve vesnici Karačarovo na území kmene Muromců žije mladík jménem Ilja, odvrhnutý vlastním rodem, slabý, neduživý, napůl chromý. Jednoho dne potká tři žebráky, kteří se nad ním slitují a sejmou z něj kletbu. Ilja se vydává na cestu za pomstou a jeho osud se brzy protne s osudem Svjatoslavovým.

JURAJ ČERVENÁK
Juraj Červenák (1974) Slovenský redaktor, filmový recenzent, spisovatel fantasy a historic-kých románů, tvořící také pod pseudonymem Thorleif Larssen. Od svého literárního debutu v roce 1993 vydal na dvě desítky knih, většinu z nich ve slovenštině i češtině, ale taky polštině, ruštině a angličtině. Jeho fantasy tvorba je charakteristická motivy čerpajícími ze slovanské mytologie, proslul knihami o barbaru Conanovi, černokněžníku Roganovi, staroruském boha-týrovi Iljovi Muromcovi a o českém legendárním hrdinovi Bivojovi. Je držitelem mnoha žán-rových ocenění včetně Ceny Fantázie a Ceny o nejlepší fantasy a třikrát obdržel Cenu Aka-demie sci-fi, fantasy a hororu v kategorii Nejlepší česká a slovenská kniha roku. V jeho tvorbě je zřetelný postupný odklon od fantastiky k čistě historickým příběhům.

Nahrávka vznikla podle knihy Juraje Červenáka Ocelové žezlo, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2022. Text copyright © 2017 Juraj Červenák. Ze slovenského originálu Oceľové žezlo přeložil Robert Pilch. Translation © Robert Pilch, 2022. Čte Jiří Schwarz. Režie, zvuk Vrati-slav Hubička. Hudba Pavel Hlaváček. Mix a master Pavel Štěpánek. Technická redakce Jaro-slav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Cover art © Michal Ivan. Úprava obálka pro CD Na-talie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Ocelové žezlo, autor Juraj Červenák, čte Jiří Schwarz.

více

Série Bohatýr

Obálka audioknihy Ocelové žezlo
Ocelové žezlo

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma