Obálka audioknihy Příhody černé čarodějnice

Interpret: Lucie Vondráčková
Vydavatel: Milena Durková
Vydáno: 2020

Černá čarodějnice je strašidelná nešika. Sotva se vymotá z jednoho dobrodružství, už na ni čeká další zmatek. Občas to nevypadá zrovna růžově, ale naštěstí má dobré kamarády, kteří jí ochotně přispěchají na pomoc. Se svojí botou Žralbětou a neposedným koštětem se rozletí dokonce až do Ameriky! Jak tohle asi dopadne?

MILENA DURKOVÁ
Česká spisovatelka a překladatelka Milena Durková již trvale žije ve Spojených státech. Autorka píše knihy zejména pro děti a mládež. Mezi její tituly patří například „Příhody černé čarodějnice“, kde autorka seznamuje malé čtenáře s čarodějnicí, která je tak trošku strašidelná a čarodějná nešika, takže se jí vlastně nemusí bát. Jen co skončí jedno její dobrodružství hned je až po uši v dalším. Naštěstí má spoustu dobrých kamarádů, kteří nenechají se dlouho plácat v mizérii a pomůžou jí. Mezi další knihy Mileny Durkové pak patří například „Krvavá paní“, „Jsem průšvih jménem Klaudie“ nebo „Horko ve Sněhulákově“.

LUCIE VONDRÁČKOVÁ
Narodila se 8. Března 1980 v Praze. Od raného dětství se věnovala nejen hudbě, ale i herectví. Poprvé stála před kamerou už v sedmi letech. Od začátku 90. let uváděla v televizi pořad pro děti Marmeláda a příležitostně se objevovala v malých rolích ve filmech, zejména v pohádkách. Tím se stala velkým dětským idolem, ale stále dostávala daleko více prostoru v televizi než na plátně. V r. 1993 vydala také své první hudební album. První větší úspěch před kamerou získala díky režisérovi Juraji Jakubiskovi a roli ve filmu NEJASNÁ ZPRÁVA O KONCI SVĚTA, později i v jeho dalším počinu POST COITUM a BATHORY. V paměti uvízla divákům její postava sympatické snowboarďačky v diváckém hitu Karla Janáka SNOWBOARĎÁCI. Kromě natáčení filmů a CD se Lucie věnuje divadelnímu herectví a dabingu.

Audiokniha Příhody černé čarodějnice obsahuje pohádkový příběh, jehož autorkou je Milena Durková a vypráví Lucie Vondráčková.